Jump to content

Ugovor s agencijom za nekretnine


norma1

Preporučene objave

Molim hitni odgovor

 

2011. Godine u 5 mj. Smo sklopili ugovor s agencijom za nekretnine o prodaji kuće uz 2 posto provozije.

Agencija je našla kupca ali nama je bio poznat od prije i već nas je zvao.

Nismo prigovorili kad smo sklapali ugovor.

Moj brat je odmah po ugovoru platio svoj dio a ja pola uz običnu pismenu potvrdu.

Kupoprodajni ugovor smo sami sklapali i uz odvjetnika se uknjižili agencija ništa nije pomagala.

Smatram da je provizija prevelika i vjerujem da je treba smanjiti.

Da li netko zna koliki je rok zastare za takve ugovore.

Da li me može agencija tužiti, budući mi nisu izdali nikakav račun samo potvrdu o iznosu plaćene provizije na ruku.

Molim općenito nekoka za odgovor u vezi takvih ugovora puno hvala pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerujem da je kupac kao i vi potpisali ugovor sa agencijom o zastupanju. U njemu bi trebalo biti navedeno sve što je agencija trebala učinit (nači kupca, predugovor, kapara itd.)

Ako nisu sve ispoštovali iz ugovora ne morate ni vi. Vjerujem da nisu izdali pravi račun nikome od vas pa neče imati hrabrosti ni povlačit se po sudu (porezna). Istina je uzimaju velike provizije a ne obave posao do kraja. Možda če vas pokušati uplašit sa sudom i svojim odvjetnikom ali ne nasjedajte na trikove. (prije svega pročitajte ugovor koji ste potpisali sa njima)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li netko zna koliki je rok zastare za takve ugovore.

Da li me može agencija tužiti, budući mi nisu izdali nikakav račun samo potvrdu o iznosu plaćene provizije na ruku.

 

Primjenjuje se opći zastarni rok od 5 godina.

U sudskim postupcima takva potvrda predstavlja dokaz, bez obzira što nije izdan račun.

Inače, agencija nije dužna angažirati odvjetnike, pisati ugovore, provest uknjižbu itd. Prema Zakonu, oni su jedino dužni dovesti prodavatelja i kupca u međusobnu vezu, i tu njihova obveza prestaje. Ovo što sam napisao vrijedi samo ako drukčije nije ugovoreno.

Okolnost što Vi smatrate da im je provizija prevelika nije razlog da Vi ne platite ostatak provizije. U potpunosti se slažem s Vama da su te provizije prevelike, ali o tome ste trebali razmišljati prije negoli ste potpisali ugovor o zastupanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija