Jump to content

Izvanbračna zajednica i ovrha


natasha004

Preporučene objave

Poštovani,

molim Vas pomoć!

Kao jamac ocu za kredit koji on ne plaća, dobila sam ovrhu. Obzirom da sam nezaposlena i nemam pokretnina niti nekretnina, zanima me da li bi banka u slučaju moje promjene adrese(trenutno sam prijavljena na očevu adresu)mogla i smjela teretiti osobu na čiju adresu bih se prebacila? Da li on kao moj vanbračni partner i njegovi roditelji na čiju adresu bih se prebacila i koji nemaju nikakve veze s tim kreditom, bi na neki način ipak mogli imati problema?

Ovrha je stigla prije par mjeseci, nedavno je došlo riješenje sa suda da je banka vlasnik svega što je išlo pod kredit, radi se o farmi i popratnim zemljištima i kući. Prema tome bi uskoro trebala krenuti i prva dražba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li bi banka u slučaju moje promjene adrese(trenutno sam prijavljena na očevu adresu)mogla i smjela teretiti osobu na čiju adresu bih se prebacila? Da li on kao moj vanbračni partner i njegovi roditelji na čiju adresu bih se prebacila i koji nemaju nikakve veze s tim kreditom, bi na neki način ipak mogli imati problema?

 

Oni ne mogu odgovarati za Vaše dugove. Eventualno bi mogli imati problema u slučaju da nakon što se preselite na adresu vanbračnog partnera, ovrhovoditelj predloži ovrhu na pokretninama koje se nalaze na Vašoj novoj adresi. Tada bi se mogle popisivati i pljeniti sve pokretnine koje se nađu na toj adresi makar one nisu Vaše vlasništvo, a ovi bi bili dužni dokazivati da je to njihovo (mislim na Vašeg vanbračnog druga i nj. obitelj), sve sukladno odredbi čl. 138. st. 4. Ovršnog zakona. Međutim, to je samo jedna hipotetska situacija koja mi je pala na pamet što ne znači da će se to tako i dogoditi.

 

Ovrha je stigla prije par mjeseci, nedavno je došlo riješenje sa suda da je banka vlasnik svega što je išlo pod kredit, radi se o farmi i popratnim zemljištima i kući. Prema tome bi uskoro trebala krenuti i prva dražba.

 

Ako je banka postala vlasnik onda mi se čini da je ovrha dovršena pa se niti ne može održati 1. dražba. Ili ste nešto krivo rekli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru!

Banka je postala vlasnik i u rješenju sa suda piše da će se namiriti iz prodaje svega što je ulazilo u kredit i bilo navedeno kao jamstvo. Znači li to za mene i mog brata koji je također jamac da bi se sada trebali nama odblokirati računi i da se nas kao jamce više ne tereti?

 

Vezano za adresu, u slučaju da se prijavim kao podstanar na njihovu adresu i prijavim privremeno boravište, to ne bi trebalo baš nikako utjecati na osobe i njihovu imovinu čiji sam podstanar?

 

Ako je banka postala vlasnik onda mi se čini da je ovrha dovršena pa se niti ne može održati 1. dražba. Ili ste nešto krivo rekli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija