Jump to content

tužba za razvod koji nastavlja nasljednik


silica

Preporučene objave

Da u pitanju je brak otac-maćeha.

Drugostupanjski sud je potvrdio odluku prvostupanjskog suda da je tužba za brak bila osnovana.

Sud to nije dostavio matičnom nego to moram učiniti sama.

Nailazim na problem jer mi se sad tvrdi da je drugo to da je tužba bila osnovana a drugo da je brak razveden tj. da bi na toj presudi trebalo pisati "brak je razveden tad i tad" što sad ne piše tim riječima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mačeha nemože biti nasljkednik . nema pravo na obiteljsku mirovinu .

razišli su se i nisu živili skupa od podnošenja tužbe za razvod braka.

u trenutku ostaviteljeve smrti nije supruga.

 

Ne mogu se složiti s mišljenjem korisnika bovu jer sama činjenica da su se bračni drugovi razišli, ne znači da je brak prestao. Brak prestaje pravomoćnom konstitutivnom presudom o razvodu braka, pa se niti datum podnošenja tužbe ne može uzeti kao datum kada je brak prestao. Naravno, to je samo moje mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu se složiti s mišljenjem korisnika bovu jer sama činjenica da su se bračni drugovi razišli, ne znači da je brak prestao. Brak prestaje pravomoćnom konstitutivnom presudom o razvodu braka, pa se niti datum podnošenja tužbe ne može uzeti kao datum kada je brak prestao. Naravno, to je samo moje mišljenje.

 

Ne razumijem što sam onda ja dokazala presudom da je tužba za brak bila osnovana?

 

Činjenica je da sam sad ja jedini nasljednik jer me inače maćeha nebi tužila za bračnu stečevinu, nasljedila bi svoj dio.

Ali upravo u mirovinskom ne znaju da li po toj presudi gubi mirovinu ili ne. Odnosno tvrde da i dalje ima pravo na mirovinu ako na presudi ne piše riječima da je brak razveden??

 

Hvala što se trudite odgovoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na utvrđivanje bračne stečevine ima pravo bez obzira što je brak razveden.

treba dokazati da je neka imovina bračna stečevina (kupljena novcem zarađenim u braku) i za trajanja zajedničkog života.

skupljaj podatke za svu imovinu koju si nasljedila .

ako je nasljeđena imovina stečena prije sklapanja 2.braka tada je to osobna imovina a nebračna stečevina .

ako je nešto od nasljeđene imovine ostavitelj nasljedio ili dobio na dar od svojih roditelja i druge rodbine ili nekog trečeg, to je osobna imovina a ne bračna stečevina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem što sam onda ja dokazala presudom da je tužba za brak bila osnovana?

Sukladno odredbi čl. 25. st. 2. t. 1. Zakona o nasljeđivanju, Vaša maćeha nije nasljednik iza oca.

 

Odnosno tvrde da i dalje ima pravo na mirovinu ako na presudi ne piše riječima da je brak razveden??

Kako mislite da na presudi ne piše da je brak razveden? Pa to mora pisati. Što piše na presudi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija