Jump to content

Rast mirovine u 2013.god.?


Draganec

Preporučene objave

.....kompa nešto si preoptimističan u svezi rasta mirovina.....mislim da će nam Za 4,5%smanjiti a ne podići.....ili će podići za 4,5% a onda smanjiti za 10-12%....

.....ako si u to siguran kaj pišeš napiši Izvor od kuda ti to??!....stari si forumaš, pa nemoj davat lažnu nadu braniteljima i ostalim penzićima.....mislim da ne pratiš dnevno-političku situaciju u HR!!

 

Sorry kompa - ovo nije zlonamjeran post!

 

Lijep pozdrav i sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostavite se lažnih mirovina jer ovo je tema vezana za usklađivanje mirovina tj. povećanje aktualne vrijednosti mirovine, pročitajte ovaj link pa ćete imati predodžu kako se to odokativno usklađuje:

 

http://www.poslovni.hr/hrvatska/umjesto-s-rastom-placa-mirovine-ce-se-usklaivati-s-rastom-cijena-217302

 

Naravno, država je u krizi pa se može dogoditi da se mirovine i povećaju za oko 1%, ali ne bi me čudilo da nakon toga (nakon 2-3 mjeseca) "srežu" mirovine (braniteljske u kategoriji povlaštenih mirovina iako su većina branitelja koji su u mirovini invalidi) i oko 3-5% tako da na kraju može biti manje, nego više.

 

A za takozvane lažne invalidske mirovine, postoje institucije koje će to riješiti, polako ali sigurno.

 

;-)

 

Naravno, u tu povlaštenu kategoriju mirovina su uvršteni i policajci, vojska.... pa će i njih rezati (ali ako vlada misli dolijevati ulje na vatru - sami su si krivi za eventualno takve nepromišljene odluke).......

 

Nisam baš optimist, ali da se mene pita, kao što me se ne pita (pita od sira), ja bih se najbolje osjećao da mi ne povećaju aktualnu vrijednost mirovine (nekoliko godina i da kuna ostane "stabilna" u odnosu na stranu valutu), ali da mirovinu ne "režu" pa neka je kakva je....

 

Poreze ne uvoditi (porez na imovinu, ovu legalizaciju kokošinjaca, svinjaca i štala ukinuti jer seljaci to ne mogu platiti) i smanjiti kamate na kredite........

 

Uostalom, zašto se ne bi naši vladajući truploidi donijeli nekakav zakon kao što je nekada bila Komasacija pa objekte u kojima se recimo ne stanuje legalizirati besplatno, odnosno nekakvim automatizom upisati u katastar i gruntovnicu i kraj priče.

 

Vikendice ili kuće na moru ili objekti od kojih netko zarađuje svakako sankcionirati tj. na nekakav način naplatiti porez, ali nikako prijetiti bagerima i specijalnom policijom jer može se dogoditi da bude "belaja", a kada glave počnu "letjeti", bit će kasno.

 

Pa hajd, sruši kokošinjac, štalu ili svinjac nekom branitelju koji se borio za ovu državu, nastradao, ranjen, obolio i sad zaprijeti mu rušenjem objekta, čovjek nema novaca da plati legalizaciju i srušiti mu nešto u dvorištu, a jedva ima novaca (ako ima?) da plati režije, a u kreditu do grla ionako-iovako.

 

Njemu ne preostaje drugo nego da napravi nekakvo "sranje" zbog kojeg će požaliti i drugi (oni koji su donijeli zakon), a najviše će nastradati on i njegova obitelj.

 

:mrki:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostavite se lažnih mirovina jer ovo je tema vezana za usklađivanje mirovina tj. povećanje aktualne vrijednosti mirovine, pročitajte ovaj link pa ćete imati predodžu kako se to odokativno usklađuje:

 

http://www.poslovni.hr/hrvatska/umjesto-s-rastom-placa-mirovine-ce-se-usklaivati-s-rastom-cijena-217302

 

 

A za takozvane lažne invalidske mirovine, postoje institucije koje će to riješiti, polako ali sigurno.

 

;-)

 

:mrki:

 

 

Oće oni , oće dok na vrbi rodi grožđe.

 

Od sveukupnog broja braniteljskih mirovina i onih koji to jesu a ne bi trebali biti će ih se otkriti i sankcionirati što je još važnije od otkrivnja istih, maximalno 0,1 % i to ako ????!

 

A ima ih, a to znaju sve nadležne institucije kao i sam ministar koji je to i izjavio da zna, ima ih 8 do 9 %. Za njih se sigurno zna i nitko ništa. Za njih se zna imenom i prezimenom, OIB-om. Kažu nastupila je zastara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija