Jump to content

orvrha za 63 kn od t-com a troskovi 900+kamate


deki01

Preporučene objave

dajte MOLIM VAS jedan konkretan odgovor,

dobio sam ovrhu od JB-a za racun iz 9 mjeseca 2009god na iznos 63 kune + kamate na dan placanja koje ce vec biti(14%godisnje!!!!!!!!!!)a njihovi troskovi iznose 900 kuna sveukupno,postupak je pokrenut u 4.mj. 2012 godine,zena kod jb mi tvrdi da zastare VISE NE POSTOJE,po meni je to zastarilo u 9 mjesecu 2010 godine,ali vidim da su se zakoni mjenjali nesto u 12 mjesecu,koje je sad istina

1.kako 900 kuna za 63 kune duga,kaj stvarno drzava dopusta takvu pljacku

ne daju da platim sami dug+kamate vec hoce sve

2.zar nije to u zastari s obzirom da je proslo 3 godine(postom sam dobio to danas,postupak pokrenut u 4mj 2012g)

 

PS:sto je jos bolje vec su mi uzeli jedno 5000 kuna prije 4 mjeseca za telefon i internet,ali

kao ovo je ostalo,pa zastonda nisu uzeli i te 63 kune,znaci oni doslovno mgu za svaki pojedini racun traziti ovrhu,10 mjeseci 10 racuna 10 puta 800kuna biljeznik,haalllooooooo

di mi to zivimo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo tocno cijene sa pdv-om

javnobiljeznicka nagrada 100 kuna

trosak prve dostava(ovo je jedina koju sam dobio) 14,13

potvrda ovrsnosti 37,50

tbr. 11.1 sastav prijedloga za ovrhu 312,50

tbr. 32.2 pribava ovrsnosti 312,50

materijalni trosak 50,00

UKUPNO: 826,63 kune

za racun od 63 kune iz 9 mj. 2009g. + kamate koje ce biti izracunate na dan placanja(trenutno nigdje nisu navedene)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte plaćati taj račun jer zastara za javne usluge i troškove kućanstva, koji se plaćaju u jednakim vremenskim razmacima, nastupa nakon proteka jedne godine.

Najkraći zastarni rokovi predviđeni su za neplaćene račune za električnu i toplinsku energiju, plin, vodu, za dimnjačarske usluge i za održavanje čistoće oni zastarijevaju za godinu dana, kao i dugovanja za pretplatu zaradio, HTV, te tražbine pošte, telegrafa i uporabe telefona.

Davatelj usluge može i nakon isteka tog roka tražiti plaćanje duga, a potrošač se mora pismeno pozvati na zastaru.Imate roka od 8 dana da podnesete prigovor u kojem se morate vi pozvati na zastaru,jer to nece niko drugi po sluzbenoj duznosti..

Zastarijevanjem glavnog potrazivanja zastarijevaju i sporedna,pa tako i kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uz rješenje za ovrhu trebate dobiti i prijedlog za ovrhu.

u prijedlogu za ovrhu javni bilježnik upisuje datum primitka prijedloga.

ako je prijedlog za ovrhu primljendo kraja 9.mjeseca 2010., (do datuma dospjeća računa)

nema zastare.

ako je prijedlog za ovrhu javni bilježni zaprimio u 10 mjesecu 2010. nastupila je zastara.

žalba na rješenje za ovrhu .u zakonskom ruko (8 dana)

osporavati potraživanje u cijelosti zbog zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a to sam i ja nsao slicno,ali znam da su nesto mjenjali zakon u 12 mjesecu,prije kad sam citao pisalo je bas i za telekomunikacijske usluge zastara godinu dana,a sad nemogu nigdje naci to,samo ovo iznad sto ste citirali,a tu je i ovo

Međusobne tražbine iz ugovora o prometu robe i usluga

 

Članak 228.

 

(1) Međusobne tražbine iz ugovora o prometu robe i usluga te tražbine naknade za izdatke učinjene u vezi s tim ugovorima zastarijevaju za tri godine.

 

(2) Zastara teče odvojeno za svaku isporuku robe, izvršeni rad ili uslugu.

 

da li to znaci ako ja potpisem ugovor za telefonsku liniju,ja trazim od njih njihove usluge a oni od mene novac,da li to znaci onda tri godine

 

ako ja napisem zalbu temeljenu na zastari a ispdne da nije tako jos cu morat platiti sudske troskove,niko n zeli reci

JA KAD OVO RIJESIM TOCNO CU NAPISATI SVE KROZ PRIMJERE KAKO DA LJUDI VIDE I ZNAJU,jer jedno je teorija a jdno praksa i nase pravosude

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija