Jump to content

Legalizacija starog objekta, izgradjenog prije 1968 i rok od 30. lipnja 2013.


Vedran68

Preporučene objave

Postovani, naslijedio sam vikendicu staru 100 godina. Na njoj nikad nista nije adaptirano ni nadogradjivano. Ima sve prikljucke, svi komunalni racuni uredno stizu.

 

E sad, ne znam kakvo je stanje u katastru niti kako je upisana u zemljisne knjige.

 

Ako sam dobro shvatio:

 

- ako je objekt upisan u katastar, i sa obzirom na starost, ne moram raditi nista povodom roka za legalizaciju?

 

- ako objekt nije upisan u katastar, moram ga upisati i traziti vjestacenje starosti kuce. Da li je to isto podlozno roku od 30. lipnja 2013. ili to mogu obaviti naknadno?

 

I odakle da krenem uopce da provjerim da li je sve u redu sa vikendicom - da trazim izvadak iz katastra?

 

Zahvaljujem svima na odgovorima,

Vedran

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,ako je objekat tolike starosti,sasvim je izvjesno da je po sili zakona legalan,naime bjekti izgrađeni prije 15. veljače 1968 . podliježu Zakonu o Općoj legalizaciji i kao takvi smatraju se zakoniti te se za njih ne izdaje Uporabna dozvola.

 

Zahvaljujem!

 

Znaci, ako imam neki problem u katastru ili zemljisnim knjigama (krivo upisano, nije upisano, ili nesto deseto), to mogu rjesavati i naknadno - ne moram se drzati roka 30. lipnja?

 

Sa postovanjem,

Vedran

 

ps. I da, objekt se nalazi u selu zajedno kraj drugih objekata, znaci nije obalni pojas, vrh zasticene planine ili nesto slicno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija