Jump to content

prekršajni sud


hurem hatun

Preporučene objave

Kazna mi je 3000 kn a nezaposlen sam i nemam nikakve izvore prihoda. Dali imam prava na poništenje kazne, neku opomenu ili slično jer stvarno nema načina kako da to platim.

Imaš pravo tražit smanjenje kazne (do 2/3) po osnovi nezaposlenosti.Koliko će smanjenje bit ovisi o okolnostima prekršaja.Kazna nije 3000 nego od 3000-4500 kn.Postoji zamjena novčane kazne u zatvorsku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprostite sto upadam na krivu temu, ali sam jedva naso di mogu nesto napisat...ovako da ne duljim dobio sam neke kazne iz prometa sto nisam imao vozacku i te novcane kazne su pretvorene u zatvor, posto se ne zelim opet vratit tamo( bio 4mj. Radi istoga) sam u bijegu i cekam zastaru, policija mi je bila doma vec par puta , cak mi i susjede maltretiraju dal znaju mene i dali zivim na toj adresi dali su me vidjeli itd. Pa me zanima dali to ide u zastaru cak i ako je Novcana kazna pretvorena u zatvor

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

sudjelovala sam u svađi pri čemu se remetio javni mir, zvala sam policiju jer sam ja ispala žrtva i dobila batine. ali kasnije sam odlućila da bih ipak povukla prijavu. kako su me uputili to je nemoguće jer je već pokrenut proces, no navodno mogu reći na sudu da ne tražim kaznu za prekršitelja.

a) jeli to točno?

b) 1. poziv nisam primila jer me nije bilo, čekam sada 2. poziv. ako je osoba koju sam prijavila digla taj 1. poziv, dali se nju tada sasluša, ili kak ja nisam podigla svoj poziv, se zakazuje novo ročište?

c) koliko nakon primitka poziva bude zakazano ročište?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je slučaj po službenoj dužnosti i presudu će donijet sudac bez obzira što vi kažete ili tražite.Ne mora bit novog poziva ukoliko je prijavljena osoba priznala prekršaj.

 

budimo realni, tko bi priznao prekršaj? lol

meni je u policijskoj postaji rečeno kad sam rekla da bih odustala od tog, da će me pozvati da dam iskaz i da mogu tada reć da ne želim da se počinitelj kazni, pošto nije policija došla sama od sebe, već sam ju ja zvala...

1. ako nisam primila 1.poziv dali se zakazuje novo ročište? ili ako je druga osoba (tužena) primila poziv će se svejedno uzet iskaz te druge osobe, a meni zakazat novi datum?

2. koliko nakon primitka poziva bude zakazano ročište?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Masa ljudi priznaje prekršaj i traži opomenu ili smanjenje kazne.Nije bitno da li je policija sama došla ili na poziv.Oni su tužitelji i podnose optužni prijedlog u kojem obavezno traže da se počinitelj kazni.

1.Sud će uzet iskaz od osobe koja dođe po pozivu, u rijetkim slučajevima dolaze obje osobe na "suočavanje" zajedno.Ako je sucu bio dovoljan iskaz tuženog ne mora uzimat drugi

2.to zna samo sud

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

budimo realni, tko bi priznao prekršaj? lol

meni je u policijskoj postaji rečeno kad sam rekla da bih odustala od tog, da će me pozvati da dam iskaz i da mogu tada reć da ne želim da se počinitelj kazni, pošto nije policija došla sama od sebe, već sam ju ja zvala...

1. ako nisam primila 1.poziv dali se zakazuje novo ročište? ili ako je druga osoba (tužena) primila poziv će se svejedno uzet iskaz te druge osobe, a meni zakazat novi datum?

2. koliko nakon primitka poziva bude zakazano ročište?

hvala

 

-budimo realni,bezbroj je priznanja prekrsaja,usljed cega se neide u postupak dokazivanja.,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija