Jump to content

Hrvatske vode, problem s preuzimanjem obveze placanja


neostick

Preporučene objave

Jos jedan pokusaj, posto je prosli ostao neprimjecen.

Molim Vas da mi neko pametniji od mene pomogne. Stan sam kupio 2005 godine i sve obveze za rezije prepisao na svoje ime. Slivne vode (Hrvatske vode) nisam prepisao jer su od mene trazili da platim dugovanja od pretproslog vlasnika (ni prosli vlasnik nije na sebe prepisao iz istog razloga). Ja sam trazio da mene upisu kao vlasnika od datuma kupoprodajnog ugovora ali sam dobio odgovor da ne moze dok se ne rijese dugovanja. na takvu glupost samo sam se okrenuo i doviđenja, zar bi ja trebao platiti tuđi dug ili utjerivati njihove dugove. Prođe tako vec 7 godina, i sad na moju adresu stiže (na ime tog prastarog vlasnika) obavijest o potraživanjima dugovanja za 2007, 08, 09, 10, 11 i 2012 godinu.

Zelim rjesiti sada taj problem, ali me zanima slijedeće:

1. ako sada odem s kupoprodajnim ugovorom (ili vlasničkim listom) u HV, da li moram priznati i sav taj dug kao svoj?

2. ako da, da li imam pravo pozvati se na zastaru za dugovanja starija od 3 godine?

 

 

Znam da "realno" ja jesam dužan i spreman sam platiti koliko moram, ali ako imam prava zelim ih iskoristiti.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obvezu plaćanja troškova na nekretnini ima vlasni nekretnine.

od kad si vlasnik nekretnine (upisan u grunzovnici, u vlasnički list) imaš obvezu.

ali za obvezu je potrebno da od upravnog tijela (hrvatske vode ) dobiješ rješenje o obvezi plaćanja naknade .bez rješenje nisi dužan plaćati naknadu.

potraživanja od 2007.godine su u zastari potraživanja duga(zastara 3 godine od dospjeća svakog primljenog računa.

na opomenu nisi obvezan reagirati .

ali ako nisi dobio rješenje o obvezi od hrvatskih voda traži donošenje rješenja.

pismeno preporučeno i sa povratnicim (što čuvaš kao i kopiju pismena.

 

kad dobiješ rješenje o ovrsi

uloži žalbu (obvezno, u zakonskom ruku.po uputi o pravnom lijeku) . osporavaj dug u cijelosti . pozovi se na zastaru (obvezno,na zastaru se nepazi po službenoj dužnosti) potraživanja i činjenicu da obveza nije određena rješenjem .

obveznik plaćanja kom.naknade i vod.naknade si od dana (preuzimanja) dostave rješenja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na super brzom odgovoru.

Ako sam dobro razumio:

s vlasnickim listom odlazim u HV i tražim da me se upiše kao novog vlasnika, čekam na rješenje o obvezi plačanja naknade na svoje ime. ako oni taj dug prebace na mene, trebam uložiti žalbu i pozvati se na zastaru i činjenicu da dug za to razdoblje po rješenju nije nastao na moje ime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
ali za obvezu je potrebno da od upravnog tijela (hrvatske vode ) dobiješ rješenje o obvezi plaćanja naknade .bez rješenje nisi dužan plaćati naknadu.

 

 

poštovani,

i ja imam pitanje u vezi toga...

Od 2011 vlasnik sam nekretnine. Sad sam dobio od Hrvatskih voda Obavijest o stanju duga. Ali rješenja o obračunu naknade koje spomenu u obavijesti nikad nisam primio.

 

Oni traže naknadu i za 2012 i za 2013. Šta sad da radim? Da čekam na rješenje? Je moja obaveza samo za 2013 ako dobijem rješenje, ili moram da platim i za 2012 iako rješenja nikada nisam primio (vjerovatno mora biti preporučeno sa povratnicom)?

Hrvatske vode u obavijesti spomeni ovrhu ako ne platim duga..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Vlasnik nekretnine u obvezi je plaćati od postanka vlasnikom nekretnine i primitka

rješenja na svoje ime.

Ranija dugovanja niste dužni platiti . Nemojte čekati ovrhu,već unaprijed se zaštitite na način da stupite u kontakt sa HV dostavite im adresu ranijeg vlasnika time i obveznika na plaćanje za HV.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hrvatskim voama poslati zahtjev za određivanje obveze . preporučeno i sa povratnicom (što čuvaš kao i kopiju zahtjeva)

uz zahtjev poslati i kopiju vlasničkog lista.

obvez nastaje od dana donošenja i primitka rješenja.

 

Znači: ako dobijem rješenje u godini 2013, nije mi obaveza platiti naknade za 2012, iako sam vlasnik od 2011? Oni u obavijesti o dugi spomenu postojuče rješenje iz 2012 godine ali defakto ja nisam primio tog preporučenog pisma. Što uradit, ako mi oni sada šalju isto rješenje (kopiju)još jednom sa datumom iz 2012?

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija