Jump to content

nasljeđivanje dugova


damiano

Preporučene objave

imam kompliciranu situaciju,i molim savjet nekoga tko se razumije ili je rješavao sličnu situaciju.. otac mi je omro,a ja kao jedinac sam jedini nasljednik(otac je bio rastavljen i u mirovini),ostavina je u vrijednosti cca. 3000kn,te računi u 3 banke na kojima su minusi,ali i krediti.. išao sam zasad u jednu banku da saznam stanje računa,a ono je: minus u banci od 2000kn,te na kreditnoj kartici nepokriveni gotovinski kredit 32000kn,i potrošački kredit od 1000kn. zanima me da li me mogu teretiti za kredit i za minuse pošto moj otac nije imao jamca,nego je uplaćivao životno osiguranje.

Isto tako iza njega je ostao stan na čijoj adresi smo imali prebivalište,a kojeg nismo mi vlasnici,nego smo nakon 30 god. "imali" stanarsko pravo,to jest dobili smo sudsko rješenje da plaćamo stanarinu na neodređeno vrijeme.zanima me koja su moja prava na stan i da li postoji mogućnost da završim na ulici?

unaprijed sam zahvalan na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao nasljednik dužan si vratiti dug ostavitelja u vrijednosti nasljeđene imovine .

ako se odrekneš nasljedstva zakonski nisi obvezan vračati dug.

ali nemoj priznati dug,ni napisneno,ni usmeno ni u šali.

ako priznaš dug dužan si ga i vračati.

vjerovniku uputi da u sudskom postupku traže namirenje duga.

 

ako si u stanu imao prebivalište i bio uveden kao član obitelji najmoprimca

od vlasnika stana traži da zaključite novi ugovor o najmu stana.

 

Zakon o najmu stanova NN 91/96

VII. SMRT, ODNOSNO PRESTANAK UGOVORNIH STRANA

 

Članak 24.

 

 

(2) U slučaju smrti najmoprimca ili kada najmoprimac napusti stan, prava i dužnosti najmoprimca iz ugovora o najmu stana prelaze na njegova bračnog druga. Ako bračnog druga nema, prava i obveze iz ugovora o najmu prelaze na dijete, pastorka ili najmoprimčeva usvojenika koji je naveden u ugovoru o najmu, ovisno o njihovu sporazumu.

 

što prije pismeno (preporučeno i sa povratnicom ili na kopiju zahtjeva pečatom ili potpisom potvrde primitak zahtjeva )vlasniku stana podnijeti zahtjev za sklapanje ugovora za najam stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija