Jump to content

bolovanje nakon 3 godine


brisani prostor

Preporučene objave

pozdrav svima,

 

novi sam član, i imam pitanje, molio bih svaki dobronamjeran komentar jer sam u prilično nezahvalnoj situaciji, a radi se o slijedećem;

 

Obrtnik sam od 2005 godine. Uredno sam obavljao djelatnost za koju sam registriran 5,6 godina. Onda sam obolio, dobio dijagnozu (leukemija) i otvoreno mi je bolovanje...

Ostvarivao sam naknadu od HZZO-a u trajanju od tri godine..Nakon isteka 3 godine komisija HZMO-a utvrdila je da nisam za mirovinu a, budući da nijednim važećim zakonskim propisom nije utvrđen obveznik obračuna i isplate naknade plaće za vrijeme bolovanja nakon isteka roka utvrđenog člankom 39. Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranj(FAMOZNE 3 GODINE), kao niti na teret čijih bi se sredstava ta naknada plaće isplaćivala ostao sam i bez naknade za bolovanje.

Sad sam u situaciji da sam još uvjek na liječenju a umjesto naknade, dobivam od Hzzo-a (odnosno Porezne uprave) mjesečna zaduženja i uplatnice za mirovinsko i zdravstveno u iznosu cca 2.400,00 mjesečno..:glavomozid:

Postoji li bilo kakav način da u upravnom ili nekom drugom postupku pokušam osporiti barem ova mjesečna zaduženja koja dolaze na mene kao obrtnika-kad već postoji nedorečenost u zakonu i nije regulirana isplata bolovanja. Obrt nemogu zatvoriti zbog jednog radnika koji je zaposlen i koji ima posla a čini mi se bezobzirnim ovako ponašanje države prema meni....

Molim lijepo da me ako znate uputite s kojim pismenom ili podneskom da počnem i kome da ga uputim kako bi pokušao izboriti pravo da me se bar oslobodi plaćanja mjesečnih doprinosa ako već ne mogu primati naknadu. Zvao sam i područni ured HZZO-a pravnu službu ali su mi ponovili samo ono što i sam mogu zaključiti-oni nisu obvezni isplaćivati nakon tri godine a dalje ih se ne tiče. Rješenje o doprinosima sam primio u 1. mjesecu tako da mi je prošao e redovan žalbeni rok..pomagajte:moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ne samo tvoju žalost već i mnoštva drugih ljudi koji su u istoj situaciji za sada ti nemam ništa korisnog za predložiti osim mogu proslijediti informaciju da se ovaj problem i dalje "rješava" na opetovane primjedbe kako obrtničke komore tako i udruge poslodavaca u što je navodno uključeno nekoliko ministarstva, no za sada smo tu gdje jesmo.......bili i tog dana 01.01.2009. godine kada je takav Zakon stupio na snagu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hm.. to sam i mislio, hvala u svakom slučaju...no međutim kad bih ja prekinuo bolovanje na način da pitam doktoricu mogu li to učiniti (ona se nešto protivi?!), dakle prekinem i onda ga opet otvorim po istoj osnovi -jeli to moguće -zatvoriti pa opet otvotiti bolovanje po istoj dijagnozi - jeli to kažnjivo i zbog čega uopće..neznam što da radim očajan sam... da mi se bar rješiti plaćanje obveze za doprinose mjesečno...a naknadu bih nekako i prebolio..pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija