Jump to content

Prava najmoprimaca -stanovi sa zaštićenom najamninom


kozjak

Preporučene objave

Moja majka je stupanjem na snagu Zakona o najmu stanova (1996.god. ) izgubila status nositelja stanarskog prava .Kako vlasnici stana nisu željeli sklopiti ugovor o zaštićenoj najamnini isti smo ishodovali putem nadležnog suda.Po pravomoćnoj presudi Županijskog suda moja majka je stekla status zaštićenog najmoprimca na neodređeno vrijeme , a u istoj presudi ja sam naveden kao član obiteljskog domaćinstva koji može koristiti stan zajedno sa najmoprimcem.

Od stupanja na snagu Zakona plaća se najamnina prema izračunu Upravnog odjela Grada , a izračunata prema odnosnoj Uredbi Vlade RH.

Moja majka je nedavno umrla pa me zanima kakve obveze ja imam prema najmodavcu .

Moram li slijedom članka 24 Zakona o najmu stanova, točka 2 i 3 obavijestiti ga o nastaloj promjeni.

Trebam li zatražiti od najmodavca sklapanje Ugovora sa mnom, s obzirom na postojeću navedenu presudu

Da li kod prijavljivanja imovine na matici umrlih iza pok. majke trebam prijaviti kao imovinu "stanarsko pravo" i pravo zaštićenog najmoprimca

Molim Vas da odgovorite u što skorijem vremenu da bih mogao reagirati u zakonskom roku i poduzeti potrebito.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 38.Zakona o najmu stanova

(1) U slučaju smrti zaštićenog najmoprimca ili kada zaštićeni najmoprimac napusti stan, prava i dužnosti zaštićenog najmoprimca iz ugovora o najmu prelaze na osobu navedenu u ugovoru o najmu stana, ovisno o sporazumu tih osoba.

(2) U slučaju spora, najmoprimca će odrediti najmodavac.

(3) Osoba iz stavka 1. ovoga članka dužna je od najmodavca u roku od 60 dana od dana nastale promjene zatražiti sklapanje ugovora o najmu .

(4) Najmodavac je dužan s osobom iz stavka 1. ovoga članka sklopiti ugovor o najmu stana na neodređeno vrijeme, s pravima i obvezama zaštićenog najmoprimca..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija