Jump to content

Podstanar i Bnet


president0

Preporučene objave

Poštovani;

 

Imamo podstanara koji želi uvesti Bnet-internet u stan. Kaže da bi uzeo na svoje ime, ali gura nam neki papir po kojem vlasnik pristaje na to, i prilaže/daje vlasnički list. Kaže kad jednog dana odseli, ide i Bnet s njim. U što ne vjerujem!

Prijatelj je imao također podstanara , koji je bez njegova znanja uveo Bnet, i nikad ga nije pitao smije li uvesti internet, i kad je otišao, raskid, i sve račune do kraja morao je podmiriti prijatelj, koji nije niti imao veze niti znao za Bnet u svoj stanu!

 

Poslao sam upit Bnet-u, s pitanjem tko plaća do kraja ugovora- vlasnik stana, ili podstanar koji uzima internet! U odgovoru stoji - onaj na čije je ime, tj.vlasnik priključka.

 

To mi baš nije jasno, jer što njima zapravo znači - "podstanar, TJ. vlasnika priključka".

Tko je vlasnik priključka? Je li to vlasnik stana?

Čuo sam da Bnet samo 'tjera svoje', šalje ovrhe, ljudi se žale na probleme s njima...

 

Molim savjet, pomoć! Kako postupiti, što napraviti?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlasnik priključka ste vi, a podstanaru predložite da uzme bežični internet preko usb sticka na bonove ili pretplatu. Tako da internet ide s njim kad ne bude više vaš podstanar.

 

Podstanar može kupiti novu liniju koja će biti na njegovo ime. Ugovor potpisuje podstanar i računi stižu na njegovo ime.

 

Znači bitno je da ugovor ne sklapate vi, već podstanar i da računi stižu na njegovo ime. U slučaju neplaćanja teretiti će se osoba koja je sklopila ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podstanar može kupiti novu liniju koja će biti na njegovo ime. Ugovor potpisuje podstanar i računi stižu na njegovo ime.

 

Znači bitno je da ugovor ne sklapate vi, već podstanar i da računi stižu na njegovo ime. U slučaju neplaćanja teretiti će se osoba koja je sklopila ugovor.

 

Znam sve to, osobno kao najmodavac ne dopuštam uvođenje linije od strane podstanara u vlastitoj nekretnini, jer se to itekako zna zakomplicirati ako nije uredan platiša. Mogu koristiti besplatno moj bežični internet ili vlastiti(stick).

 

president0 će odlučiti što mu je sigurnija opcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najmodavac ne treba imati baš nikakav strah od najmoprimčeve žice u stanu.

 

To što Bnet traži suglasnost vlasnika stana za montažu žice samo govori o visokoj razini njihove odgovornosti u poslovanju, mene T-Com i Iskon uopće nisu ni pitali za vlasništvo stanova koje dajem u najam već su samo došli i montirali svoje uopće i nepitavši jesam li ja najmodavac ili najmoprimac.

 

Jedini koji me je ikada pitao za vlasništvo nekretnine je jedan sitni privatnik koji mi je za T-Com montirao satelitsku antenu za Max-Tv, vjerovatno ga je nekad netko dobro uplašio kad mu je tornom izbušio fasadu.

:boksac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po kojoj zakonskoj osnovi?

 

Ovo i mene zanima. :)

 

Koliko mi je poznato najmodavac daje isključivo suglasnost prema kojoj dozvoljava provlačenje instalacije i sitnije radove (bušenje i slično). Izuzetak je elektra kod koje najmodavac postaje jamac, ali to je sve navedeno u ugovoru koji treba potpisati.

 

Znači ta linija je vlasništvo osobe koja je potpisala ugovor i ne vidim kako bi najmodavac odgovarao za eventualne troškove ili neplaćene račune.

Isto kao što kupi mobitel i pretplatu na svoje ime, to što taj mobitel koristi u stanu koji ima u najmu nema veze sa najmodavcem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...
Znam sve to, osobno kao najmodavac ne dopuštam uvođenje linije od strane podstanara ....

 

Da, bilo bi najbolje kada ovakvi uopće ne bi iznajmljivali nekretnine. Osobito ako niste educirani ili vam edukacija baš i ne ide.

Zašto mislite da imate pravo nekome braniti pravo na informacije?

Ono što niste potpisali ne može vam nitko naplatiti a tuđa "iskustva" najčešće ne govore cijelu istinu.

 

Još kad bi ste najmoprimcima mogli ograničiti potrošnju struje, plina i vode na 100 kn mjesečno vjerujem da bi ste odmah pohitali u red nekog šaltera.

 

Ili, još bolje, najbolje bi bilo kad bi vam novac sjedao direktno u džep a da najmoprimac gleda vašu nekretninu kroz prozorsko staklo!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija