Jump to content

prometna nezgoda s materijalnom štetom bez ozlijeđenih


Dado1010

Preporučene objave

Zanima me informacija da li ću dobiti neku kaznu, ako da kakvu kaznu mogu očekivati, i što mogu učiniti (zalba) na nju u ovom slučaju.

 

Auto mi je pokriven Casco policom

stajao sam parkiran uz glavnu cestu cca 40-50 cm od ruba kolnika paralelno s kolnikom, prozor vozački bio otvoren djelomično i vrata vozačka zatvorena ali na 1 zub.

Kamion je prolazio cestom i vjetar od kamiona je istrgnuo vrata iz zuba, ona su se otvorila i rubom prikolice zakačio otvorena vrata koja je praktički samljeo, oštetivši sama vrata, staklo na njima, prednji branik.

Na kamionu je šteta, pola metra zaderane cerade, špaga od vezanje cerade prekinuta i bočni zmigavac otkinut.

Na cesti je bilo malo stakla.

Pozvana je policija.

Poslikano.

Dane izjave koje se podudaraju od mene i vozača kamiona

alko test obojice 0,0.

Policija je napravila zapisnik o alko testu i zapis tehničkih podataka o vozlima, te o vrsti štete na oba vozila.

Usmeno su samo pitali kako je do nezgode došlo, nikakav zapisnik nisu pisali.

Pri odlasku su meni rekli da ću ja dobiti i na kućnu adresu i prekršajnu prijavu.

Zanima me kakava će toprijava biti, te što mi je činiti ako i nakon što dođe.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam vama kazna od 1000 kuna.

 

Čisto sumnjam da će bilo kakvo osiguranje htjeti platiti štetu na kamionu, ali i na vašem vozilu.

 

Osigurani ste zbog upotrebe vozila u prometu a ne zbog zaboravljanja zatvaranja vrata.

 

Sve mi se čini da će te svu nastalu štetu morati podmiriti iz svog džepa, osim ako imate nekoga svoga u tom vašem osiguranju.

 

Nisam potpuno siguran da će razvoj situacije biti baš ovakav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prometna nesreca postoji,ipak je jedno vozilo bilo u pokretu.

Slažem se za prometnu nesreću, kazna će sigurno stići, ali sam mišljenja da će se osiguravatelj proglasiti nenadležnim za pokrivanje štete koja je nastala od strane vozila koje nije bilo u pokretu, koje je imalo isključen motor, čiji vozač nije niti bio u vozilu a zaboravio zatvoriti vrata.

 

Tu postoje elementi krajnje nepažnje, pogodna situacija da osiguravatelj odbije isplatiti štetu i da ga podrži sud.

 

Volio bi da nisam u pravu.

 

G. Dado1010 javljajte nam razvoj situacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ima veze.

 

Za odgovornost osiguravatelja mora postojati stanje u kojem je vozilo "opasna stvar".

 

Prouzrokovana šteta od strane vozača vozila, a koji je potom i pravomoćno kažnjen u prekršajnom postupku umanjuje manevar osiguravatelju da odbije isplatiti odštetu.

 

Pod uvjetom da je istina sve što ste napisali, kazna od policije koja će vam stići ide vama u prilog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija