Jump to content

ČULE


anonimno

Preporučene objave

Slušala sam ga jednu srijedu 01.02.2006.g. i ako se dobro sjećam tada je prvi puta ispitivao i imao kao mali uvod prije ispitivanja kandidatkinje (koja je tu srijedu bila jedina odgovarala-vrlo rijetka situacija) i obratio se nama slušaćima kao u stilu da on ne traži puno-samo osnove i da ne pita Zakon o sudovima za mladež i Zakon o zaštiti osoba s duž.smetnjama jer kao imamo tako i tako dosta toga za učiti, pa on ne gnjavi oko tih "malih" zakona. Inače moj dojam je zaista bio dobar-tip je vrlo ugodan, pomaže i stalo mu je da kandidat položi.

E da pitanja s roka 01.02.2006.g. (ne znam da li su ta pitanja već objavljena, pa ih za svaki slučaj objavljujem...)

 

Presuda-zloupotreba op.droga

Zašto ste tako presudili?

Iz koje je glave ovo djelo? Nabrojite još neka k.d. iz te glave?

 

1. Kazna zatvora? Zamjena kazne zatvora?Kako se izriče kazna zatvora? Kako na dane? Do koliko dana? Do 3 mjeseca a nakon toga se izriče na godine!

Kada se izriče samo na pune godine?Kada se radi o kazni dugotrajnog zatvora!

2. Rad za opće dobro? pod kojim uvjetima može doći do te zamjene?Kakva mora biti kazna zatvora da bi se mogla zamijeniti radom za opće dobro? Pristanak osobe-kakv mora biti?

3. Mjere upozorenja? Kratko objasnite svaku?Kako se manifestira uvjetna osuda? koliko max. može biti rok kušnje?Kako se odmjerava rok kušnje? Na godine! Koji je limit da bi se primijenila uvjetna osuda?

4. Što se može izreći uz uvjetnu osudu? Što je to dvostruki uvjet?Obveza- da vrati ono što je k.d. stekao! A što ako taj iznos ne vrati? Ošteć. će predložiti opoziv uvjetne osude!

5. Opoziv uvjetne osude? Kada može a kada mora? Kad se ne može opozvati uvjetna osuda? Ako je od roka provjer prošlo više od 1 god.!

 

KPP

1. Pritvor? Sve o tome? kada će se uvijek odrediti pritvor?Pritvor u istrazi? Postoji li slučaj kada je dulji pritvor u istrazi?USKOK-može max. do 1 god.!Kod ratnih zločina=1 god.!

Koliko može trajati pritvor nakon istrage?Tko donosi odluku o produljenju pritvora nakon što je donesena nepravomoćna odluka? Viši odn. Vrhovni sud!

Pritvor u skraćenom postupku?

2. Postupak provstupanjskog suda po žalbi?Kako se zove očitovanje okrivljenika na žalbu? Odgovor na žalbu!

Što drugostupanjski sud radi kada dobije žalbu?Može li optuž. biti na sjednici drugostupanjskog suda po žalbi? Može ali se najčešće ne zove!

3. Drugostupanjske odluke po žalbi?

4. Kada se ukida provstup. presuda što je drugostup. sud dužan navesti? Razloge! Koji mogu oni biti?

Što ako se prvostup. sud ne drži uputa drugostup. suda?

5. kako se može pobijati presuda drugost. suda? nabrojite sve i objasnite 1 po želji?

6. Kome se podnosi zahtjev za izvanredno ublažavanje? tko odlučuje? Koju odluku donosi Vrhovni sud kada o tome odlučuje?

 

Eto! Nadam se da sam pomogla....

 

A da i još jedna sitnica: sjećam se da je Čule nama slušaćima rekao da neka si slobodno zapisujemo pitanja ali ih on kao navodno neće ponavljati. Obzirom da je vrlo malo pitao-ne znam da li je to stvarno tako!

Sretno ljudi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija