Jump to content

Kupnja kuće od APN-a ugovori od 2001. g.


senka103

Preporučene objave

Imam ugovor o kupnji kuće s APN-om da li mi netko može pomoći kod rješavanja slučaja.

 

"članak 2.

Kupac i prodavatelj sporazumno utvrđuju cijenu o prodaji nekretnina u iznosu od DEM 80.495,92 što po današnjem srednjem tečaju HNB iznosi 312.421,26 kn a koja će biti isplaćena na način određen odredbama ovog Ugovora.

 

 

članak 12.

Kupac može vratiti prodajnu cijenu i prije isteka roka iz članka 5. Ugovora , ali je o tome obvezanunaprijed izvjestiti Prodavatelja.

U slučaju prijevremene otplate, Prodavatelj odobrava za svaku godinu prijevremene otplate 4% popusta na iznos prodajne cijene navedene u članku 2. Ugovora

Tražbine iz prethodnog stavka Prodavatelj obračunva u DEM a naplaćuje u kunama po srednjem tečaju Hrvatske narodne banke važeće na dan prijevremene otplate."

 

Plaćeno je ravno 12 godina 144 rate a ostalo je 8 godina znači 96 rata.

APN tvrdi da se popust računa od ostatka cijene a ja da je popust 32% od osnovne cijene u članku dva. Da li ja griješim i kako dalje ako sam u pravu?

 

Rate su sada 173.3 eura

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija