Jump to content

Plaćanje odvoza komunalnog otpada - prazan stan


zpresecki

Preporučene objave

Tvrtka koja je koncesionar odvoza komunalnog otpada u mjestu Sveti Križ Začretje ne želi niti čuti o raskidu "ugovora" za odvoz komunalnog otpada.

Radi se o tome da sam kao vlasnik stana preselio u drugi grad (Zagreb) 2011. godine u kojem je drugi koncesionar za odvoz otpada kojem uredno plaćam račune (OK, glase na ženu i ona plaća :-) ). Do sada su u mom stanu u Začretju bili podstanari i oni su koristili i plaćali uslugu odvoza komunalnog otpada, ali su uplatnice i dalje dolazile na moje ime.

Kako je sada stan prazan, želio sam se riješiti nepotrebnih troškova i zamolio ih usmeno i pismeno da mi više ne šalju uplatnice za uslugu koju ne koristim. Ista osoba zaposlenik koncesionara u dva navrata dala mi je oprečne informacije. Prvi puta tražila je da pošaljem pismeni zahtjev (može i mailom) što sam učinio. Kada sam zvao ponovo za provjeru nakon tjedan dana, promijenili su priču i sada kažu da nema raskida jer im to omogućava koncesijski ugovor sa JLS te su mi ponudili smanjenje cijene na "vikendašku tarifu".

Nije mi normalno plaćati uslugu koju ne koristim.

Koje su mi mogućnosti u istjerivanju pravde?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za odvoz kućnog otpada plaća se po volumenu odveženog otpada ili po kilaži ili po broju osoba koji boprave u stanu/kući i prave otpad.

ako nema otpada nemogu ga ni odvesti. nemogu naplatiti uslugu koju ne vrše.

 

podnesi prijavu državnom inspektoratu

koncesionar ne postupa po zakonu.

 

pročitaj i Zakon za zaštitu potrošača

http://www.huzp.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija