Jump to content

Porez kod prodaje darovanog stana


lile56

Preporučene objave

Tata bi stan darovnicom prepisao na mene Imam sestru kojoj bi ja dala neki novac na povjerenje da ona nece traziti djeciji dio

Ja cu dignuti kredit da bi dala sestri novac i moja zelja je da nakon sto tata prepise stan na mene taj stan prodam te kupim novi i zatvorim kredit

U tom stanu zivim 20 godina i stan sam obnovila

Medjutim adresa stanovanja nije uvijek bila na tom stanu Do zadnjih 5 godina adresa mi je bila na tatinom drugom stanu a od pocetka 2013 sam na ovoj adresi a prije 5 godina sam isto bila na adresi stana

Sa time da sam e-bankingom placala sve rezije pa postoji podloga da sam ja placala rezije stana i zivjela u njemu

 

Mene zanima da li ja mogu odmah prodati darovani stan bez placanja nekih poreza na dobit ili slicno ?

Da li se sa darovnicom gubi oslobodjenje poreza za kupnju prve nekretnine pa kad budem kupovala novi stan da li moram platiti porez na nekretninu?

Da li jednom kad se bude dijelila druga imovina moga tate u raspodjelu se uracunava da sam ja vec nesto primila ?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

darovanje roditela djetetu je oslobođeno plaćanja porez (za sada)

kod budućeg nasljeđivanja drugi nasljednici mogu tražiti uračunavanje dara u nasljedstvo.

osobito ako je došlo do povrede nužnog djela.

kod kupnje budućeg stana računa se da ste posjedovali stan. kupljeni stan nije prva nekretnina i ne podlježe porenoj povlastici.

 

isplatiti sestri njen dio budučeg nasljedstva ? sestra se nemora odreči svog nasljedstva.

 

povjerenja često pređe u razočarenje i probleme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na brzom odgovoru

Mozete li mi reci kada se prodaje darovani stan da li se placa porez na dohodak od imovine

i u gore navedenom slucaju da li bi bilo bolje kupiti stan od tate jer onda nema kasnijih problema oko nasljedjivanja a porez na nekretnine se ionako ne placa jer bi mi to bila prva nekretnina

Hvala i lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija