Jump to content

Prometni prekšaj -procedura


blatarica

Preporučene objave

Molim vas da li može pomoć. Supruga je policija zaustavila u neregistriranom vozilu koje glasi na moje ime.

On je dobio kaznu, a ja nakon 4 mjeseca prekršajni nalog i uplatnice... od sudca za prekršaje, uputila sam prigovor na visinu kazne. Tek nakon tog naloga dobivam optužni prijedlog iz Policijske postaje i poziv na saslušanje prekršajnom sucu.

Znači,najprije su me kaznili, a tek onda obavijestili zašto su me kaznili.I Da li je to inače takav postupak ili se radi o proceduralnoj pogrešci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste naveli za što je tko kažnjen, možemo samo gledati u kristalnu kuglu.

 

Vozač je vjerojatno dobio kaznu zbog upravljanja vozilom kojemu je isteklo važenje prometne dozvole (čl. 238. Zakona o sigurnosti prometa na cestama), a vlasnik vozila vjerovatno radi davanja vozila u promet bez plaćene police obveznog osiguranja (čl.4. Zakona o obveznim osiguranjima u prometu) i/ili radi propusta neodjave vozila (čl. 250. Zakona o sigurnosti prometa na cestama).

 

Iz šturog posta nije vidljiva nikakva proceduralna pogreška.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste naveli za što je tko kažnjen, možemo samo gledati u kristalnu kuglu.

 

Vozač je vjerojatno dobio kaznu zbog upravljanja vozilom kojemu je isteklo važenje prometne dozvole (čl. 238. Zakona o sigurnosti prometa na cestama), a vlasnik vozila vjerovatno radi davanja vozila u promet bez plaćene police obveznog osiguranja (čl.4. Zakona o obveznim osiguranjima u prometu) i/ili radi propusta neodjave vozila (čl. 250. Zakona o sigurnosti prometa na cestama).

 

Iz šturog posta nije vidljiva nikakva proceduralna pogreška.

 

Dobro, ne znam koje podatke trebate,jer nisam pravnik, ali mogu svakako biti detaljnija.

 

Supruga je policija zaustavila u napisala mu kaznu(na njegovo ime) za upravljanje neregistriranim vozilom-koje glasi na moje ime ( uputio je prigovor na visinu kazne). Nakon 4 mjeseca na moje ime( kao vlasnika neregistriranog vozila ) je došao prekršajni nalog od sudca za prekršaje s već određenom kaznom i uplatnicama, tek nakon toga dobivam od Policijske postaje optužni prijedlog (kojim oni predlažu da me se proglasi krivom i kazni za taj prekršaj) i poziv od prekršajnog suda.

 

 

Da li je to uobičajena praksa? Da me policija obavijesti o pokretanju postupka,tek kada je on u principu završen i kazna određena.

 

Ne znam da li sam sada bila jasnija. Samo mi redoslijed nije jasan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija