Jump to content

Kako se rastati bez primanja.


adrij1

Preporučene objave

U braku sam 8 godina, imam dvoje male djece. Od 5 i 7 godina. U velikoj smo krizi i agoniji već 2 godine. Ja se želim rastati, ali suprug to potpuno ignorira. Največi je problem, što ja ne radim, odnosno nikad nije bilo potrebe za mojim radom pošto imamo tri ugostiteljska objekta i financiski smo potkovani. Prije dvije godine sam potpisala bračni ugovor, da se odrećem svega stečenog u braku, dakle pri razvodu bi mi pripala samo alimentacije, od koje se ja ne mogu iseliti iz zajedničkog stana. On o razvodu ne želi čuti jer ga vjerovatno više mući da će nešto morati financirati, nego što živimo u depresivnoj i lošoj atmosferi. Također imamo i obrt za svijeće koji mi on isto ne želi dati ni prepisati da bi ja mogla s tim barem steći neku slobodu. Sad ne znam točno što mi je činiti? Stan nam je na kredit. A pošto on drži sve financije tako i odlučuje o svemu, ne znam ni kako bi platila odvijetnika, osim da novce ukradem. U nekoj firmi mi je izuzetno teško naći posao jer su dijeca još mala i nema mi ih nitko za pričuvati kad su bolesni ili kad su praznici. Bila sam radila u jednoj agenciji za nekretnine, ali zbog nekog mog kašnjenja doma je isto bilo velikih problema i tuče i svađe. Molim vas za savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U braku sam 8 godina, imam dvoje male djece. Od 5 i 7 godina. U velikoj smo krizi i agoniji već 2 godine. Ja se želim rastati, ali suprug to potpuno ignorira. Največi je problem, što ja ne radim, odnosno nikad nije bilo potrebe za mojim radom pošto imamo tri ugostiteljska objekta i financiski smo potkovani. Prije dvije godine sam potpisala bračni ugovor, da se odrećem svega stečenog u braku, dakle pri razvodu bi mi pripala samo alimentacije, od koje se ja ne mogu iseliti iz zajedničkog stana. On o razvodu ne želi čuti jer ga vjerovatno više mući da će nešto morati financirati, nego što živimo u depresivnoj i lošoj atmosferi. Također imamo i obrt za svijeće koji mi on isto ne želi dati ni prepisati da bi ja mogla s tim barem steći neku slobodu. Sad ne znam točno što mi je činiti? Stan nam je na kredit. A pošto on drži sve financije tako i odlučuje o svemu, ne znam ni kako bi platila odvijetnika, osim da novce ukradem. U nekoj firmi mi je izuzetno teško naći posao jer su dijeca još mala i nema mi ih nitko za pričuvati kad su bolesni ili kad su praznici. Bila sam radila u jednoj agenciji za nekretnine, ali zbog nekog mog kašnjenja doma je isto bilo velikih problema i tuče i svađe. Molim vas za savjet.

 

ukoliko nemate primanja nikakvih tj ako ste slabog imovinskog stanja,mozete dobiti besplatnog odvjetnika kojeg ce drzava platiti. trebate se javiti u poreznu upravu prema mjestu prebivalista i pitati sto vam je sve potrebno od dokumenata.ukoliko budete ispunjavali uvjete,dobit cete uputnicu i onda si sami birate odvjetnika tako da nema potrebe da kradete mada po meni to i nije kradja jer ste vi ipak u braku i to je bracna stecevina.inace usluge odvjetnika bi vas kostale izmedju 2000-2500kn.

 

nije mi jasno zasto ste pristali potpisati bracni ugovor? koji su razlozi bili za to? ako ste bili prisiljeni,onda na sudu to trebate izjaviti(to vas nista ne kosta) i nadati se da ce ga proglasiti nistavnim ili vec kako se to strucno vec kaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u braku 8 godina aprije 2 godine potpisalabračni ugovor ?

predpostavljam da je ugovor potpisan po prisili.

nije u skladu sa zakonom potpisivanje bračnog ugovora 5 godina nakon sklapanja braka.takav ugovor je ništavan (pročitaj Zakon o obveznim odnosia (ugovori).

tužbom tražiti utvrđivanje da je ugovor ništavan.

nakon primitka odluke (može i prije) novom tužbom tražiti utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

 

za besplatnog odvjetnika nemaš uvjeta. posjedujete nekretnine velike vrijednosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu sta ne bi imala pravo na odvjetnika ako nekretnine i obrt ne glase na nju?koliko sam uspjela shvatiti stan je kupljen na kredit,a obrti su na muza.mislim da sam cula nesto da ta mogucnost postoji ako je razvod u pitanju. sjecam se da je moja prijateljica uspjela dobiti uvjerenje iz porezne o oslobadjanju sudskih troskova iako suprug ima stan i velika primanja.receno joj je da nebi mogla dobiti uvjerenje da nije u pitanju razvod.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija