Jump to content

Kako otvoriti obrt ako poslodavac ima reg. sve djelatnosti???


radnikhr

Preporučene objave

Molio bih pomoć oko ovog pitanja koja bi vjerojatno pomogla mnogima.

Naime zaposlen sam i poslodavac ima registrirane sve žive i nežive djelatnosti. E, ja bih sada želio otvoriti obrt ali po čl. 93 Zakona o radu ispada da ne mogu registrirati niti jednu djelatnost jer bi me tako kačio ovaj zakon. Da li je to stvarno tako ili sam nešto krivo shvatio.

Mislim ako je tako pa onda će sve firme registrirati sve moguće djelatnosti i nitko nikad neće moći paralelno sa radom kod poslodavca otvoriti obrt ili firmu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno Vam zahvaljujem na odgovoru.

 

Dakle sad će obrt ili j.d.O.o. otvoriti supruga na svoje ime.

Molio bih vas informacije tj. podatke koji su trenutno aktualni.

 

Za obrt :

1. Koliki su sada minimalni mjesečni troškovi obrta ( Zagreb ) ?

2. Kolike su stope poreza na dohodak i do kojeg iznosa je pojedini porezni razred ?

3. Da li kompletna davanja ( mislim na ova minimalna mjesečna ) ulaze u trošak obrta ?

 

Za j.d.O.o.:

1. Koliki su sada minimalni mjesečni troškovi j.d.O.o. ( Zagreb ) ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molio bih pomoć oko ovog pitanja koja bi vjerojatno pomogla mnogima.

Naime zaposlen sam i poslodavac ima registrirane sve žive i nežive djelatnosti. E, ja bih sada želio otvoriti obrt ali po čl. 93 Zakona o radu ispada da ne mogu registrirati niti jednu djelatnost jer bi me tako kačio ovaj zakon. Da li je to stvarno tako ili sam nešto krivo shvatio.

Mislim ako je tako pa onda će sve firme registrirati sve moguće djelatnosti i nitko nikad neće moći paralelno sa radom kod poslodavca otvoriti obrt ili firmu.

 

Hm, zaboravio sam pitati. Da li se ovo ograničenje odnosi i na otvaranje j.d.O.o. ili d.O.o-a. ?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija