Jump to content

Zastara za naplatu sudskih pristojbi


ivanpula84

Preporučene objave

Poštovani,

dobio sam jučer riješenje Općinskog suda u Puli da moram uplatiti sudsku pristojbu u iznosu od 400,00kn za prigovor na ovršno riješenje koje sam napisao 2010. godine u mjesecu srpnju.Inače ovršno riješenje je doneseno u kolovozu 2008.,a jasam ga dobio u srpnju 2010.

Uz to naloženo mi je da uplatim sudsku pristojbu od 100,kn za riješenje koje sam jučer dobio.

Na netu sam pronašo sljedeće :"Pravo na naplatu pristojbe zastarijeva za dvije godine po isteku godine u kojoj je trebalo platiti pristojbu."

Znači li to da je potraživanje pristojbe za prigovor iz 2010. otišlo u zastaru i dali je moguće na to potraživanje uložiti prigovor?

Ako jeste,koja je procedura,kome šaljem prigovor (direktno sucu koji je donio riješenje ili samo Općinskom sudu),u koliko primjerka i dali je potrebno i ovdje posebno tražiti oslobađanje od plaćanja sudske pristojbe za ovaj eventualni prigovor?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija