Jump to content

Vansudska nagodba na CZSS - susreti i druženja oca sa kćeri


Jaca05

Preporučene objave

Pozdrav,

 

molim malu pomoć.

Važećim sudskim rješenjem druženja i susreta oca sa kćeri nije bilo već 2 god.

Dijete ima 5 i pol godina. U veljači održano ročište na zahtjev oca za promjenom rješenja, on se nije pojavio pa je sutkinja zatražila mišljenje CZSS koji još do dan danas

nije primio zahtjev suda (već 4 mj.)

Budući da vrijeme ide, pokušat će se postići dogovor oko viđanja, te bi se isto stavilo na papir i otišlo na CZSS da se taj dokumenat nazvan "vansudska nagodba" ili kako već drugačije tamo evidentira i da se krene ponovno sa viđanjem.

Bitno je i to da dijete ne zna da otac sa novom partnericom ima dijete od godinu dana, šta bi bilo najbolje, kako pripremiti dijete na tu situaciju da djetetu ne bude još jedan šok - prvo oca nije dugo vremena vidjela, pa na to još i dijete.

 

Zna li netko kako formulirati, nasloviti dokumenat, općenito - šta sve navesti?

 

Napomena: namjera je da se to sve napiše i samo odnese u CZSS da ne gubimo vrijeme tamo

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

molim malu pomoć.

Važećim sudskim rješenjem druženja i susreta oca sa kćeri nije bilo već 2 god.

Dijete ima 5 i pol godina. U veljači održano ročište na zahtjev oca za promjenom rješenja, on se nije pojavio pa ............

 

.... otac sa novom partnericom ima dijete od godinu dana, šta bi bilo najbolje, kako pripremiti dijete na tu situaciju da djetetu ne bude još jedan šok - prvo oca nije dugo vremena vidjela, pa na to još i dijete.

 

Zna li netko kako formulirati, nasloviti dokumenat, općenito - šta sve navesti?

 

 

Mozete rukom napisati i potpisati se

Stavite ono sto zaista mislite, i cega se mislite pridrzavati

 

Nejasno je da li otac cak 2 godine nije smio, nije mogao ili nije htio vidjeti svoju kcer.

 

Ako je sam zatrazio izmjene odluke, da li se predomislio ili nije mogao doci?

 

Da li upoce otac zeli vidjeti svoju kcer?

Da li vi zelite da vas kcer ima odnos sa svojim ocem, da li unatoc tome sto vi to zelite on ne moze ili ne zeli?

 

Dvije godine? Ako je zadnji put vidjela oca kad joj je bilo 3, 5 godina, sad ga se vjerovatno ne sjeca..

 

To sto je mala beba tamo, zapravo moze pozitvno djelovati i opustiti djete.

 

Ovo su moja razmisljanja, a na vasem mjestu porazgovaro bi sa iskusnim i dobrim psihologom.

Po meni ono sto vame jest bitno je da pokrenete susrete u zbilji, a papir mozete naknadno pisati, a pitanje je da li vam ikakav papir i treba.

 

Ja sam imao takav rukom pisani sporazum, po 4 dana je kcer bila kod mene a po 4 dana kod majke. Taj papir nije ni stetio nije ni koristio.

 

Necete nista ustediti u centru vremena, oni imaju svoju proceduru i ustaljenu praksu, jeino ako postoje kakve specijalne okolnosti mogu vas saslusati, tipa da otac zivi negdje drugdje i sli.

 

nadalje oni imaju prostor gdje bi mogli primiti oca i kcer da se malo druze sto prije.

 

nitko vas ne spjecava da tamo odete nenajavljeni i ugnjavite ih dok ne naprave sto zelite :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bili su neki susreti ali nikad nije bilo nikakvog kontinuiteta.....pa prekid, pa opet viđanje nakon par mj...... i onda prekid od tog dužeg perioda...niti javljanja, niti dolaska....

Ja sam u CZSS već na razgovoru rekla da sam za to da dijete gradi odnos sa ocem.

Sa ocem ja kao majka već dugo nemam komunikacije nikakve - nije da je on daleko, par km udaljen....navodno ljutnja radi moje prijave za neplaćanje aliment., itd.....

Komunikacija je uspostavljena sa njegovom partnericom te je u biti želja da se djeca povežu - naravno da danas sutra saznaju da tamo imaju negdje polusestru o kojoj nemaju pojma.

A od oca i glasa i dalje nema........ne znam kako to objasniti..

Valjda se bude izjasnio na susretu gdje bi trebali se dogovorit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nejasno je da li otac cak 2 godine nije smio, nije mogao ili nije htio vidjeti svoju kcer.

 

Da li upoce otac zeli vidjeti svoju kcer?

Da li vi zelite da vas kcer ima odnos sa svojim ocem, da li unatoc tome sto vi to zelite on ne moze ili ne zeli?

 

Dvije godine? Ako je zadnji put vidjela oca kad joj je bilo 3, 5 godina, sad ga se vjerovatno ne sjeca..

 

To sto je mala beba tamo, zapravo moze pozitvno djelovati i opustiti djete.

Da, nejasno je zašto otac nije dvije godine posjećivao dijete. A zašto je (ostalo) nejasno, to samo gospođa zna.

 

Mislim da se dijete od 3 godine može sjećati oca. Možda malo blijedo, ali može. Što se tiče bebe od godinu dana, siguran sam da će se veseliti i biti znatiželjno. :-) Ne vidim zbog čega uopće razbijate glavu oko tog pitanja kad su djeca puno prirodnija od odraslih ljudi. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija