Jump to content

Ovrha preko Fine


nickname

Preporučene objave

Dobio sam spor protiv tvrtke, moj odvjetnik je jos 25.5 poslao u Finu sredisnjicu prijedlog za ovrhu sa pravomocnom presudom jer tvrtka nakon gubitka spora u 4 mjescu nije u roku od 8 dana isplatila novcanu naknadu po presudi. No medutim do danasnjeg dana nisam novcano isplacen iako je tvrtka prije 3 dana isplatila redovne place radnicima. Radi se o tvrtci od oko 400 zaposlenih. U cemu je problem? Zasto se po mojoj pravomocnoj presudi ne isplati njeno dugovanje prema meni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odgovor traži u fini kojoj je podnijet zahtjev za naplatu.

mažda je potraživanje uplaćeno na račun odvjetnika.

sve ovisi o punomoći koju si potpisao.

 

fina nakon 30 dana može izvršiti isplatu ovršenih sredstava

čekaj još malo ali informaciju možeš tražiti.

ako ne postoji sudska odluka o zabrani ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako da tražim informaciju? dali mogu nazvat telefonom središnjicu ili mogu otići u njihovu poslovnicu u mom gradu. Oni su trebali još u 4 mjesecu po pravomoćnosti presude izvršit uplatu potraživanja sa zakonskom kamatom, međutim nisu. Ta moja odvjetnica (mislim da je neka sprega između nje i poslodavca) jer nisam jedini koji je podnio tužbu i kojeg je ona zastupala. Malo se je pravila bezobrazna kada sam je pitao za neke pravne stvari, da bi mi nakon mog inzistiranja tek nakon mjesec i pol dana od pravomoćnosti presude podnijela zahtjev prema Fini za naplatu potraživanja, a koju je poslala preko svoje uruđbene knjige, gdje sam vidio broj i datum otpravka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija