Jump to content

ozbiljan prekršaj ? šta dalje...


Bokija

Preporučene objave

molim za hitnu pomoć..stari sam vozač i prvi put imam problem kao ovaj. naime zaustavila me policija u redovnoj ophodnji i kod alkotesta napuvao sam 0,77, tj -01 za umanjenje, ukupno 0,67g/kg !

napravljen je zapinik o ispitiv. prisut.alkohola 14.07.2013. i prekršajni nalog

s kaznom od 1000 kn i zaštitnoj mjeri oduzimanja dozvole 6 mjeseci.

napominjem da imam više od 30 godina prakse i ne sjećam se kazne koju sam platio. nisam alkoholičar ali eto omaklo se.

ove sankcije su mi jako stroge, čini mi se veće nego da sam koga na cesti , bože mi oprosti, ubio!

pomozite, šta da radim. uložit ču prigovor ali što navesti u njemu...molit da mi oproste jer mi je prvi put? do kada imam vremena prigovarati? 14.07. je bio prekršaj ? molimm odgovor .hvala puno unaprijed,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazna za navedeni prekršaj vam je minimalna (čl. 199. st. 7. ZOSPC-a), a sa zaštitnom mjerom su doista pretjerali.

 

Ovako - podnesite prigovor, nemojte osporavati prekršaj, dakle skrušeno priznajte, pokajte se, obećajte nkad više, ali da se ne slažete ni sa kaznom, a pogotovo ne sa zaštitnom mjerom. Glede kazne pozovite se na čl. 43. Prekršajnog zakona, koji omogućuje sudu da vam za navedeni prekršaj izrekne opomenu, glede čega nabrojite ovo što ste napisali (dugogodišnji čisti "prekršajni dosje", prvi prekršaj, alkohol nije drastično iznad dopuštene koncentracije). Što se tiče zaštitne mjere, trebat ćete dati sudu razlog da je ukine, drugim riječima da vam treba auto u svakodnevnom životu (zbog poslovnih ili obiteljskih razloga), vezano uz koje ćete trebati sudu i podastrijeti dokaze o tome, opet naglasite ovo što ste napisali (prvi prekršaj i da doista nema potrebe za određivanjem zaštitne mjere, jer ste se "naučili pameti") te da sukladno tome tražite da sud ukine tu zaštitnu mjeru, odnosno ako je već neće ukinuti, onda neka je spusti na minimalno trajanje od mjesec dana.

 

Rok za podnošenje prigovora iznosi osam dana od primitka naloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Ja imam identičan problem...

Zanima me treba li u prigovoru odmah sve napisati i objasniti da mi je vozačka prijeko potrebna zbog prirode posla ili je pametnije napisati da ulažem prigovor na prekršajni nalog taj i taj i da želim saslušanje kod nadležnog suca/sutkinje pa onda usmeno zatražiti da mi se ukine zaštitna mjera ili barem umanji na mjesec dana s obzirom da mi je ovo prvi prekršaj za alkohol ikad.

Ostanem li bez vozačke vjerojatno bih ostao i bez posla.... :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Ja imam identičan problem...

Zanima me treba li u prigovoru odmah sve napisati i objasniti da mi je vozačka prijeko potrebna zbog prirode posla ili je pametnije napisati da ulažem prigovor na prekršajni nalog taj i taj i da želim saslušanje kod nadležnog suca/sutkinje pa onda usmeno zatražiti da mi se ukine zaštitna mjera ili barem umanji na mjesec dana s obzirom da mi je ovo prvi prekršaj za alkohol ikad.

Ostanem li bez vozačke vjerojatno bih ostao i bez posla.... :(

 

U prigovoru odmah sve, ujedno i navesti da želite da vas se usmeno ispita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
U prigovoru odmah sve, ujedno i navesti da želite da vas se usmeno ispita.

 

također imam sličan slučaj te sam dobio naputak prijatelja koji radi u policiji da napišem prigovor: "pošto se sa navodima iz prekršajnog naloga ne slažem tražim da svoju obranu iznesem pred sucem"..(jer tako bi najbrže mogao doći do suca i onda bi mogao navesti sve šta je u pitanju sa priloženim dokazima da radim u drugom gradu i da mi je potrebna vozačka te ujedno i izrazit kajanje jer nemam nikakav dosje u već 11-12 god. što imam vozačku)

 

to mi je onako...li-la...slažem se da sam kriv no ne slažem se sa izrečenom kaznom...tak da nisam pametan da li da u prigovor išta navodim ovo sa kajanjem i dokumentacijom ili da poslušam frenda policajca i samo izjavim da se ne slažem i da želim izaći pred suca da me sasluša... :S

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija