Jump to content

Darovni ugovor - gruntovnica


Pazul

Preporučene objave

Zanima me kakav pravni učinak ima ovjereni darovni ugovor u kojem se daruje nekretnina za koju darovatelj nije upisan u gruntovnu?

proces upisa još traje, što u slučaju smrti darovatelja?

ide li nekretnina u ostavštinu ili se ja mogu upisati kao vlasnik?

 

Postavlja se pitanje postoji li jos osoba koje polazu prava na predmetnu nekretninu, koje mogu traziti dokazivanje svoja prava na sudu. (ne znamo sto pise u vlastovnici) Isto tako ovdje nema informacija da li je darovatelj upisan u katastar nekretnina. Javni biljeznik samo ovjerava ugvore koji su formalno korektni, ne provjerava istinitost sadrzaja u ovom slucaju. Mislim da je smrt darovatelja ovdje najmanju problem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postavlja se pitanje postoji li jos osoba koje polazu prava na predmetnu nekretninu, koje mogu traziti dokazivanje svoja prava na sudu. (ne znamo sto pise u vlastovnici) Isto tako ovdje nema informacija da li je darovatelj upisan u katastar nekretnina. Javni biljeznik samo ovjerava ugvore koji su formalno korektni, ne provjerava istinitost sadrzaja u ovom slucaju. Mislim da je smrt darovatelja ovdje najmanju problem.

 

darovatelj nije upisan ni u katastar.

postoje i ostali nasljednici koji imaju pravo na tu nekretninu, ima li spomenuti darovni ugovor kakvu jačinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija