Jump to content

otkaz kao tehnološki višak rok do kada se ne može zaposliti novi zaposlenik?


Klijo

Preporučene objave

Može li ,i netko pomoći? Dobio sam otkaz kao tehnološki višak (nakon 18 g. u firmi), tijekom otkaznog roka završio sam na bolovanju koje još uvijek traje. Poslodavac je u međuvremenu izdao oglas kojim traži zaposlenika na radnom mjestu sa kojeg sam ja dobio otkaz. Ukoliko je druga osoba zaposlena na taj način, a moj otkazni rok još nije istekao imam li osnovu za tužbu protiv poslodavca?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemate, jer poslodavac za vrijeme bolovanja radnika može radi zamjene toga radnika odnosno radi održavanja redovitog procesa rada zaposliti drugu osobu. Isto tako, poslodavac može tijekom otkaznog roka osoboditi radnika od obaveze dolaska na posao, ali mu je pri tome dužan do isteka otkaznog roka isplatiti sve plaće i sve dodatke na plaću (topli obrok i prijevoz).

Članak 114.

(4) Ako radnik na zahtjev poslodavca prestane raditi prije isteka propisanog ili ugovorenog otkaznog roka, poslodavac mu je dužan isplatiti naknadu plaće i priznati sva ostala prava kao da je radio do isteka otkaznoga roka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija