Jump to content

uskracivanje vidanja djece


crgoran

Preporučene objave

imam problem sa bivsom zenom.... zeli mi uskratiti vidanje djece zbog toga sto joj nisam u mogucnosti isplacivati cijeli iznos slimentacije....od place mi uzimaju pola administrativno i zivim od 1200kn..sta da radim u vezi toga

 

Viđanje djeteta i plaćanje alimentacije nisu međusobno uvjetovani niti predmet "cjenkanja" među roditeljima.

 

Ako je viđanje vas i djeteta određeno odlukom suda, a bivša to neće poštivati, imate mogućnost prijaviti je za kazneno djelo neprovođenja odluke za zaštitu dobrobiti djeteta iz čl. 173. KZ-a. Ipak, probajte da to bude doista posljednja opcija.

 

Što se tiče uzdržavanja, ukoliko je na vašoj strani od pravomoćnosti presude kojom vam je određeno plaćanje trenutnog iznosa uzdržavanja, došlo do promjene u financijskoj sferi na način da je ista gora, imate pravo tražiti smanjenje određenog vam iznosa uzdržavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo ja danas probao otici na centar da se posavjetujem.....a portir me uredno odpravio jel gospoda nema vrmena i objasnio mi da se moram najaviti barem tjedan dana unaprijed....kada sam pitao jel vaznija njena "guzvaili prava djeteta" on mi je rekao da nazovem i pitam gospodu...sta da napravim sada...cekam da gospoda nema guzvu pa da mi se smiluje i primi i da nakon neznam koliko onda konacno vidim djecu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Usput pisamce...

Usmeno će vam puno lakše reći da se morate najaviti tjedan dana unaprijed (bilo je primjera po mjesec i više, jer im je ne-znam-tko na bolovanju ili tvrdnje da posredovanja ne mogu započeti sljedećih 6mj jer im je gužva itd) i da nemaju vremena za vaše dijete (ne vas, o djetetu i njegovim pravima je riječ).

 

Ako je što sigurno, sigurno vam ne bi stavili potpis i pečat ispod: "Sori nemamo vremena za vaše dijete još xy vremena, aj tutanj, ne smetaj.", a naročito ga ne bi dali na potpis portiru.

 

Napomenite da ste odbijeni (tko, što, kako) i kada, da to sada tražite ovim drugim mogućim putem obzirom da onaj jednostavniji nije naišao na razumijevanje i dužnu pozornost, ostavite kontakt podatke.

 

I... svakako se na kraju "nadajte što skorijoj njihovoj intervenciji radi ostvarenja dobrobiti mtl djeteta u smislu spriječavanja kršenja njegovih prava..."

 

Poštom s potvrdom ili na urudžbeni (uzmite broj). :ceka:

 

Btw. baš zgodna shema dati portiru ulogu odvraćanja stranaka, jer poslije "nitko nije znao o čemu je riječ, a i nema pojma da je što bilo". A ni traga. Najs. Veri najs.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Usput pisamce...

 

To svakako, jer inače će se pravit blesavi - "Vi zvali? :zbunj::zbunj::zbunj::zbunj: Neee, vi niste zvali. Fakat niste."

 

Btw. baš zgodna shema dati portiru ulogu odvraćanja stranaka, jer poslije "nitko nije znao o čemu je riječ, a i nema pojma da je što bilo". A ni traga. Najs. Veri najs.

 

I onda se čude ovim predrasudama koje prate njihov rad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Pozzz svima...imam sudsko rjesenje o vidanju djeteta i uvjek problem kako se racunaju tjedni u mjesecu oko vidanja...Sad je novi problem gdje sam vec 2X na centru obavjestio da mi ne dozvoljava da sa djetetom idem na godisnji..prvi put u 7 mjesecu..i sada u 8 mjesecu...cak je to i na medijaciji izjavila..Najzalosnije je to da nezeli napravit nikakab dokument djetetu iako je i to obecala medijatorici a proslo je puna 2 mjeseca od obecanja...sta raditi savjete molim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozzz svima...imam sudsko rjesenje o vidanju djeteta i uvjek problem kako se racunaju tjedni u mjesecu oko vidanja...Sad je novi problem gdje sam vec 2X na centru obavjestio da mi ne dozvoljava da sa djetetom idem na godisnji..prvi put u 7 mjesecu..i sada u 8 mjesecu...cak je to i na medijaciji izjavila..Najzalosnije je to da nezeli napravit nikakab dokument djetetu iako je i to obecala medijatorici a proslo je puna 2 mjeseca od obecanja...sta raditi savjete molim

 

moj vam je savjet da podnesete kaznenu prijavu protiv majke DORHU u mjesti gdje zivite zbog krsenja pravomocne presude. Prijavu podnesite pismenim putem i obavezno prilozite kopiju presude.

Sve to poslaljite preporuceno sa povratnicom.

 

Ponovno se obratite centru ali ovaj put pisemnim putem i trazite da poduzmu nesto buduci da majka nesuradjuje.

 

Sto se tice dokumenta,dijete moze imati osobnu ili putovnicu.

Osobnu bi u pravilu trebala majka napraviti jer zivi sa dijetetom ali vi mozete kao otac podnijeti zahtjev za putovnicu dijeteta. To mozete napraviti u mupu svog ili djetetova prebivalista.Za putovnicu netreba suglasnost drugog roditelja pa cak i kad su razvedeni.

 

Sta tocno pise na presudi tj kako su regulirana vidjanja dijeteta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvi i treci tj u mjes poned i cetv nocenje djeteta i nedelj od 13 do 19 h

drugi i cetvr tj u mjes pon i cet i nocenje djeteta i subota od 13h do nedelje u 19 h

svaki drugi praznik prema sporazumu

5 dana u kontin zimi po dogovoru

10 dana kontinutetu 7 mj i 10 dana kontinutet 8 mj

Ove dane dobivam uz svade napore

u 7 mj nije ga htjela u opce dat normalno 8 mjesec je sad rat..

Racuna mjesec svaki da ima 5 tjedana tako da joj godina ima 60 tjedana novo racunjanje vremena.

Obecala na medijacijama da ce napravit dokumenat.. editirao moderator 7 mjececi.

praznik ako padne na dan pon i cetv uopce ga neda svada...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija