Jump to content

nasljedstvo vanbracni drug od majke


danijela1202

Preporučene objave

Molim za pomoc ..

Prijatelj ( njemacke nacionalnosti ) od moje mame Sa kojim je zivjela 20 godina u Münchenu u stanu koji je ona otplacivala sa svojim novcem sada poslije njezine smrti trazi nasljedstvo i dio tog stana te od svega sta posjeduje u hrvatskoj preko svog advokata . Kako protiv toga ? Ona nije htjela da se udaje za njega jer nije zeljela da on od njezinog sta ona posjeduje bilo sta dobi nego njezina djeca ( ja i moj brat ) . Nas otac je umro prije 25 godina . Njezin prijatelj nije nikada imao neku punomoc za bilo sta, Banku itd . Cijeli posjed u HRVATSKOJ je ona nasljedila od naseg tate ili svojih roditelja. Kako protiv toga. Hvala vam .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CITIRAM

"Cijeli posjed u HRVATSKOJ je ona nasljedila od naseg tate ili svojih roditelja. Kako protiv toga. Hvala vam"

Postovani,

sve i da dokaze vanbracnu vezu,imovina iz citata se nece smatrati zajednickom,jer je stjecana temeljem nasljedjivanja.

 

Nebitno je za nasljeđivanje kako je ostaviteljica stekla za života imovinu, ostavinu čini sva imovina koja je bila njezina u času smrti i takvu ostavinu sunasljednici dijele po zakonu odnosno oporuci.

 

Druga je stvar s bračnom stečevinom, ali u pitanju se navodi da vanbračni navodni suprug postavlja pitanje nasljedstva, a ne bračne stečevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija