Jump to content

Prodaja nasljeđenog predmeta, pola obitelji u kanadi


Ivan K

Preporučene objave

Pokušat ću objasniti kratko i jasno.

 

Moj je otac dva puta bio u braku. Ja sam mu sin iz prvog braka, dok je u drugom braku dobio dvoje djece. Umro je u trajanju tog drugog braka, oporuke nije bilo, stoga se sva njegova imovina pravno dijeli na četiri dijela, tj. sve dijelimo njegova druga supruga, njihovo dvoje, još uvijek maloljetne djece i ja.

 

Druga supruga mog oca sa svoje dvoje djece živi u Kanadi. Ona je rođena tamo i isto tako je tamo rodila svoju djecu pa su stoga svo troje Kanadski državljani - ALI pošto su za vrijeme trajanja braka živjeli u Hrvatskoj, i ona i njihova djeca također imaju i Hrvatsko državljanstvo.

 

U nasljedstvo nam je ostao motor koji je, znači, u vlasništvu nas četvero:

Ja, punoljetan, živim ovdje u Hrvatskoj

Supruga mog oca, dvojno državljanstvo (Kanada/Hrvatska)

Njeno dvoje malodobne djece, dvojno državljanstvo (Kanada/Hrvatska)

 

Sad, našli smo kupca za motor i svi smo suglasni u prodaji, znači s te strane nikakvog problema nema.

 

Eh, sad, pošto kanadska obitelj mog oca ne može osobno doći potpisati što li već treba da bi se vlasništvo nad vozilom prebacilo sa nas na kupca, ja bih iskreno zamolio nekog, bilo kog tko se već susreo sa time, da me savjetuje što točno ona mora napraviti da se to ostvari? Postoji li način, nekakav dokument, preko kojeg ona može npr. mene opunomoćiti da ja ovdje potpišem štogodtreba u njeno ime?

 

Ako je odgovor pre kompliciran za forum, cijenio bih i informaciju o tome gdje bi mi se bilo najbolje savjetovati u vezi tog... problema - javni bilježnik? odvjetnik? - jer se prvi puta susrećem s takvim, pravnim zavrzlamama i ne znam ništa o tome.

 

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru ali ono što mi ne znamo jest tko točno njoj u Kanadi može ovjeriti dokument preko kojeg bi ona ovlastila mene da raspolažem njihovom imovinom ovdje, u Hrvatskoj, a da to Hrvatska priznaje. Kod njih je dovoljan potpis, ovdje nije, pa mene zanima tko sve tamo mora potpisati/poštambiljati punomoć, da kada stigne ovamo, MUP i javni bilježnici kažu "ovo priznajemo"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija