Jump to content

alimentacija i ostala prava djeteta


dada_p

Preporučene objave

poz svima. situacija je sljedeća, bivši i ja smo se sporazumno sve dogovorili, oko viđanja djeteta i plaćanja alimentacije, nismo išli na sud nikada, dijete ima 6 mjeseci i oko viđanja nikad nije bilo apsolutno nikakvih problema, ali on nikad nije dao niti lipe za dijete iako smo se dogovorili da dok je dijete malo daje 600 kn mjesečno. odlučila sam putem suda tražiti ono što djetetu pripada. zanima me mogu li osim budućih alimentacija (za buduće razdoblje) tražiti i alimentacije za zaostalo, već prošlo razdoblje, zanima me i mogu li tražiti dio novca za troškove u trudnoči, i na koje se to točno troškove odnosi, za sve stvari koje sam kupila prije djetetova rođenja (krevetić, kolica, bočice, apsolutno sve...)samo želim da dijete dobije sve što mu pripada zakonom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
poz svima. situacija je sljedeća, bivši i ja smo se sporazumno sve dogovorili, oko viđanja djeteta i plaćanja alimentacije, nismo išli na sud nikada, dijete ima 6 mjeseci i oko viđanja nikad nije bilo apsolutno nikakvih problema, ali on nikad nije dao niti lipe za dijete iako smo se dogovorili da dok je dijete malo daje 600 kn mjesečno. odlučila sam putem suda tražiti ono što djetetu pripada. zanima me mogu li osim budućih alimentacija (za buduće razdoblje) tražiti i alimentacije za zaostalo, već prošlo razdoblje, zanima me i mogu li tražiti dio novca za troškove u trudnoči, i na koje se to točno troškove odnosi, za sve stvari koje sam kupila prije djetetova rođenja (krevetić, kolica, bočice, apsolutno sve...)samo želim da dijete dobije sve što mu pripada zakonom

 

Možete tražiti zaostatke alimentacije od dana kada je ovaj odselio sa zajedničke adrese na kojoj ste do tada zajedno živjeli.

 

Trebate podnjeti na sud ili tužbu za razvod braka ili prijedlog za sposrazumni razvod braka.

 

Pošto imate mldb. zajedničko djete morate ići na razgovor kod djelatnika socijalne skrbi ( socijalne radnice i psihologa ), pa onda njihovo mišljenje šaljete na sud pa onda nakon toga ponovo čekate poziv na sud i ako je sve sporazumno - rastava braka i sve ostalo bude relativno brzo gotovo ( u mom slučaju je trajalo od 04.02.13 do 19.09.13. - od podnošenja sporazumnog prijedloga za razvod braka do pravomoćne i ovršne presude ).

 

Najbolje je da je sve crno na bijelo , presuda je presuda, a usmeni dogovor je usmeni dogovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija