Jump to content

Kazna za metro (Berlin BVG)


ficus88

Preporučene objave

S obzirom da nisam imao dovoljno novca za trošenje na prevoz. Odlučio sam da ne kupim kartu, bila je kontrola i zapisali su moje podatke.

 

Međutim, upisali su pogrešno ime a prezime je ispravno. Do sada sam dobio 3 pisma. Prvo je kazna, drugo je zatezna kamata, treće je upozorenje.

 

Imam više pitanja:

- Da li mi važi kazna s obzirom da je pogrešno napisano ime?

- Da li postoji šansa zabrana ulaska u EU ukoliko ne platim kaznu?

 

Živim u BiH i imam državljanstvo BiH.

 

 

Zahvalan unapred na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li mi važi kazna s obzirom da je pogrešno napisano ime?

 

Vrijedi. Osim ako se baš na istoj adresi nalazi netko tko ima ovo pogrešno ime, onda bi mogao nastati problem utvrđivanja identiteta počinitelja.

 

Za zabranu šansa postoji, ali kak veli Sivko, tu je malo duža procedura.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

DSC_0001.jpg

 

Ovo piše u trećem pismo, ne poznajem njemački jezik, kako sam uspio da prevedem preko Google Translate-a, traže da pošaljem to isto pismo ili će u protivnom da nastave sa procesom.

 

Dao sam svoju pravu adresu, tu živim, mada nisam tu prijavljen. Adresa je u BiH.

 

Toliko daleko nisam spreman da idem, da dadnem pogrešne podatke, dao sam pasoš kontroli, već je djevojka koja je prepisivala podatke umjesto Dejan napisala Gejan. :D

 

Opekao sam se tako da neću da ponovim više ovakvu glupost, ipak je to Njemačka. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dao sam svoju pravu adresu, tu živim, mada nisam tu prijavljen. Adresa je u BiH.

 

Opekao sam se tako da neću da ponovim više ovakvu glupost, ipak je to Njemačka. :)

Prava adresa je tamo gdje si legalno prijavljen.Ipak je to Njemačka pa bez problema mogu doći do tebe i za kaznu i za prijavu adrese.Ti ipak njih trebaš više nego oni tebe.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...
S obzirom da nisam imao dovoljno novca za trošenje na prevoz. Odlučio sam da ne kupim kartu, bila je kontrola i zapisali su moje podatke.

 

Međutim, upisali su pogrešno ime a prezime je ispravno. Do sada sam dobio 3 pisma. Prvo je kazna, drugo je zatezna kamata, treće je upozorenje.

 

Imam više pitanja:

- Da li mi važi kazna s obzirom da je pogrešno napisano ime?

- Da li postoji šansa zabrana ulaska u EU ukoliko ne platim kaznu?

 

Živim u BiH i imam državljanstvo BiH.

 

 

Zahvalan unapred na odgovorima.

 

Hej..može li pitanje, kako je prošlo sa kaznom? Jeste li na kraju platili ili?

Naime i ja sam dobila nedavno kaznu u metro-u u Berlinu. Nisam platila i sada mi je nakon manje od 3 tjedna, došlo na kućnu adresu pismo od odvjetničke tvrtke koja ih zastupa, kako trebam podmiriti tu kaznu od 40 EUR i njhove troškove od 27 EUR.

Zanima me da li i oni mogu naplatiti dug putem ovrhe ili što se događa ako ne platim ni sada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija