Jump to content

Zatezne kamate


marjanowski

Preporučene objave

Postovani!

 

Prije 3 godine pokrenuo sam tuzbu protiv poslodavca (drzavna firma) u svezi neisplate novcanih naknada za prekovremene sate.

 

Prije godinu dana opcinski sud presudio je u moju korist na temelju nalaza ovalstenog vjestaka za financije.

 

Poslodavac se zalio,i sada je predmet pred drugostupanjskim zupanijskim sudom.

 

Zanima me da li cu imati pravo na zatezne kamate (i kako se izracunavaju?) ukoliko i drugostupanjski sud presudi pravomocno u moju korist od dana kada sam pokrenuo tuzbu (prije 3 god) ili taj rok tece tek od dana pravomocnosti rjesenja pa do trenutka ovrhe nad poslodavcem?

 

Sve skupa u vezi kamata previse je zamrseno (ima ih dosta sa razlicitim nazivima),pa molim ako da mi jednostavnim rjecima pomognete,i unaprijed vam zahvaljujem na pomoci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me da li cu imati pravo na zatezne kamate (i kako se izracunavaju?) ukoliko i drugostupanjski sud presudi pravomocno u moju korist od dana kada sam pokrenuo tuzbu (prije 3 god) ili taj rok tece tek od dana pravomocnosti rjesenja pa do trenutka ovrhe nad poslodavcem?

 

Sve skupa u vezi kamata previse je zamrseno (ima ih dosta sa razlicitim nazivima),pa molim ako da mi jednostavnim rjecima pomognete,i unaprijed vam zahvaljujem na pomoci!

 

Zavisi kako ste postavili tužbeni zahtjev.

 

Ali pravilo je, u ovakvim slučajevima - zka se računa posebno za svaki mjesec i to od 16. u mjesecu u kojem su vam ti prekovremeni sati trebali biti obračunati i uračunati u plaću te isplaćeni, a za prethodni mjesec (pod uvjetom da je isplata do 15. u mjesecu, a obzirom se radi o državnoj firmi onda jeste) pa do isplate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija