Jump to content

pomoc u tuzbi za alimentaciju


baracuda86

Preporučene objave

pozdrav, bijo sam u ljubavnoj vezi s jednom djevojkom koja je ostala trudna. rekla mi je da je mozda trudna gdje sam ja ostao u cudu jer sam je pitao jeli ili nije. poslje toga mi se nije javljala 4 godine niti sam ista znao niti sam ikako mogao doc do nje. nakon 4 god dosao mi je poziv za sud za utvrđivanje očinstva. radi mojih xx razloga ja nisam moga ic na dnk analizu u split i tako je utvrdeno da sam ja otac jer se nisam pojavio 3 puta. kad sam sudcu govorio razloge nije htio cuti ni rjeci niti je ista od toga uslo u zapisnik. ona sad od mene trazi alimentaciju u iznosu od 1000 kuna iako mi je rekla kad je "mislila da je trudna" da iako je ne zeli da ja imam veze s tim djetetom niti ista zeli od mene. i zatrazila je zabranu pristupa od policije da se ne priblizavam djetetu. nekidan sam saznao da postoji u mom gradu dnk analiza ali bris grla da se dode kod javnog biljeznika i to obavi, ali ona ne zeli cuti za to. da li ja mogu zatraziti ponavljanje sudskog procesa iako je od tog proslo skoro 1 godina, ali jos nisam upisan u maticnom uredu kao otac. molim vas pomozite mi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, moj frend je imao jako slicnu situaciju, on je napravio svoju dnk i s tim nalazom otisao na sud i zatrazio ponovno dokazivanje ocinstva (bio je 99% siguran da on nije otac). Na kraju se uspostavilo da je bio u pravu. Ukoliko jeste otac tom djetetu morati cete placati uzdrzavanje djeteta, ali imate i pravo na vidjanje istog. nadam se da sam bar malo pomogao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav, bijo sam u ljubavnoj vezi s jednom djevojkom koja je ostala trudna. rekla mi je da je mozda trudna gdje sam ja ostao u cudu jer sam je pitao jeli ili nije. poslje toga mi se nije javljala 4 godine niti sam ista znao niti sam ikako mogao doc do nje. nakon 4 god dosao mi je poziv za sud za utvrđivanje očinstva. radi mojih xx razloga ja nisam moga ic na dnk analizu u split i tako je utvrdeno da sam ja otac jer se nisam pojavio 3 puta. kad sam sudcu govorio razloge nije htio cuti ni rjeci niti je ista od toga uslo u zapisnik. ona sad od mene trazi alimentaciju u iznosu od 1000 kuna iako mi je rekla kad je "mislila da je trudna" da iako je ne zeli da ja imam veze s tim djetetom niti ista zeli od mene. i zatrazila je zabranu pristupa od policije da se ne priblizavam djetetu. nekidan sam saznao da postoji u mom gradu dnk analiza ali bris grla da se dode kod javnog biljeznika i to obavi, ali ona ne zeli cuti za to. da li ja mogu zatraziti ponavljanje sudskog procesa iako je od tog proslo skoro 1 godina, ali jos nisam upisan u maticnom uredu kao otac. molim vas pomozite mi

 

E, Baracuda moj, tri puta se niste mogli odazvati? Razumio bih jednom, možda i dvaput, ali triput - ne. Zato je i sudac postupio sukladno odredbi čl. 292. st. 6. Obiteljskog zakona - ocijenio je isto kao pokušaj vaše manipulacije sa postupkom.

 

Imali ste pravo revizije, koju očito niste izjavili. Jedina šansa je ponavljanje postupka, po meni ono iz čl. 421. st. 1. t. 10 ZPP-a - rok je (subjektivni) 30 dana od mogućnosti prezentiranja sudu novih činjenica odnosno dokaza, a objektivni rok je 5 godina od pravomoćnosti presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

ukratko razveli smo se dobila sam skrbništo nad troje malodobne djece,zadnji trzaj spašavanja braka je kredit koji sam digla ali novce nikad nisam vidjela kada sam ga ostavila on je nastavio plačati kredit u iznosu 1250,kn sa presudom o rastavi braka i mojom izjaom da biši suprug plača kredit koji je dignut zbog njegovih dugova plačao što i samo stoji u spisu dodjeljena mu je alimentacija 600 kn po djetetu,nakon te presude on prestaje plačati kredit i ja sam pokrenila žalbu za povišenje alimentacije prije dvije godine

i dan danas sam na sudu,zanima me prvo kako sudac može ne doći na ročište a ne obavjestit stranku ili odvjetnika jer ja na svako ročište dolazim iz zagreba u split to se konkretno desilo dva puta,i nakon svega trebalo kao sporazumno se rijesiti prije dset dana ponovo ročište na kojem sudkinja kaže da nezna kako bi presudila

 

zanima me koliko dugo ona može to povlačiti po sudu da li postoji neka pravna institucija gdje se mogu požalit na rad sudkinje,slušamo priče o pravnoj državi dobrobiti djece ovo je sve samo nije to ja ću kredit otplatiti i ništa se neće riješiti a moja djeca odrasti dok se dože do nekh riješenja

 

hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija