Jump to content

Što kada se ne plati kazna iz obveznog prekršajnog naloga?


Iva Begovic

Preporučene objave

Dobila sam, kao fizička osoba tj. građanin, obvezni prekršajni nalog na koji sam propustila u roku uložiti prigovor te izvršiti uplatu kazne. Od roka je prošlo već više od mjesec dana. Zanima me što mogu očekivati: neki oblik prisilne naplate od strane ovlaštenog tužitelja (u mom slučaju to je inspekcija jednog ministarstva) ili predmet ide na rješavanje Prekršajnom sudu? Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ići će prisilna naplata, koja će se pokušati u roku od 2 godine putem ovrhe, prvo na plaći - ako ne upali, onda na nečem drugom. Ak u te dvije godine ne uspije prisilna naplata, onda se kazna iznad 2.000,00 kn zamjenjuje radom za opće dobro, a ako ne pristanete na taj rad, onda kaznom zatvora. Poanta - platite (ako ne možete drugačije, onda obročno), jer neće zaboraviti na vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ići će prisilna naplata, koja će se pokušati u roku od 2 godine putem ovrhe, prvo na plaći - ako ne upali, onda na nečem drugom. Ak u te dvije godine ne uspije prisilna naplata, onda se kazna iznad 2.000,00 kn zamjenjuje radom za opće dobro, a ako ne pristanete na taj rad, onda kaznom zatvora. Poanta - platite (ako ne možete drugačije, onda obročno), jer neće zaboraviti na vas.

 

Puno hvala na odgovoru. Ako sam dobro shvatila obvezni prekršajni nalog na koji nije izjavljen prigovor smatra se vjerodostojnom ovršnom ispravom i dalje procesuira sukladno Zakonu o ovršnom postupku. Još jednom punoo hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija