Jump to content

bračna stečevina ili pravo građenja


mina195

Preporučene objave

Molim Vaše mišljenje o ovom slučaju:

Tijekom braka sa ocem supruga sklopili smo kao supružnici ugovor o nadogradnji. Otac je od ranije imao građ. za dogradnju svojih 2 (različitih br.) čestica: na I katu i prizemlju zgrade. Darovanjem čestice na I katu sinu, a sin 1/2 meni, prestankom vlasništva prestalo mu je pravo gradnje a preostalo mu pravo dogradnje u prizemlju.Po rastavi braka sin (bivši suprug) uknjižio je oca na nadogradnju koja je cijela izgrađena mojim kreditima (imam sve račune) i to temeljem očitovanja, uporabne dozvole koja glasi da je dogradnja izvedena na I katu i etažnog elaborata u kojem stoji da je zgrada nadograđena. Za života otac je sinu darovao, uz ostale, i tu etažu pa po njegovoj smrti naslijedio. Vodim parnicu i protivim se tome da se utvrđuje bračna stečevina jer s uknjiženim prvotnim vlasnikom (ocem) nisam bila u braku a bivši suprug koji je sada nasljednik tvrdi da ni on ni ja nismo ulagali i da je gradnju izveo otac sam. Ugovor o nadogradnji nije uveden u zk. ni s moje ni njegove strane i to mu je opravdanje za njegove tvrdnje .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija