Jump to content

Nematerijalna odgovornost, zbog materijalnih nedostataka stana.


baxadsl

Preporučene objave

Mogu li ostvariti nekakvu naknadu zbog nematerijlne štete koju sam pretrpio zbog materijalnih nedostatak u stanu, konkretno gljivica i plijesni nisam u mogućnosti u njemu živjeti. Zanima me ima li netko iskustva s time i kako ta postavim tužbeni zahtjev? bilo bi dobro ako netko zna neku presudu koja regulira isto,pa da me uputi na nju. unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje je riječ o kupoprodaji stana u kojem su se pokazali skriveni nedostatci,kako sam ja razumjela.

U tom slučaju morate prodavatelja obavijestiti pismenim putem o tim nedostatcima i to u roku od dva mjeseca od kada ste otkrili nedostatak.Vaša prava su zahtjevati uklanjanje nedostataka,snizenje cijene ili raskid ugovora.U svakom slučaju imate pravo na popravljanje štete prema općim pravilima o odgovornosti za štetu.Ukoliko je rok protekao,gubite prava s osnove materijalnih nedostataka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje je riječ o kupoprodaji stana u kojem su se pokazali skriveni nedostatci,kako sam ja razumjela.

U tom slučaju morate prodavatelja obavijestiti pismenim putem o tim nedostatcima i to u roku od dva mjeseca od kada ste otkrili nedostatak.Vaša prava su zahtjevati uklanjanje nedostataka,snizenje cijene ili raskid ugovora.U svakom slučaju imate pravo na popravljanje štete prema općim pravilima o odgovornosti za štetu.Ukoliko je rok protekao,gubite prava s osnove materijalnih nedostataka.

 

Kužim sve u vezi toga, ali me zanima mogu li npr. zbog nemogućnosti života u svom vlastitom stanu( pošto se radi o velikoj koncentraciji plijesni, što je i utvrđeno vještačenjem) tražiti neku naknadu zbog nematerijalne štete , tipa duševne boli, zdravsvenog stanja ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

traži otklanjanje nedostataka (pismeno preporučeno i sa povratniciom) u primjerenom roku.

iznajmi drugo stan .plaćaj najam(na račun najmodavca) i čuvaj uplatnice.

tužbom traži naknadu štete, povrat najma.

ako izvođać radova ili investitor u osavljenom roku ne izvrši popravak stana

za popravak stana možeš angažirati drugog obrtnika. tražit račun .

od investitora tražit povrat uloženih sredstava, uvečano za zakonskezatezne kamate .

 

naknadu štete za psihičke boli zbog nemogućnosti korištenja stana nećeš moći ostvariti.

osim, možda, ako se zbog tog problema liječišna psihijatriji i piješ lijekove tj. ostvariš invalidnost po toj osnovi i ako možeš dokazati vezu, što je 99,9% nemoguće .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija