Jump to content

darovni ugovor


nana195

Preporučene objave

Molim da mi odgovorite u svezi darovnog ugovora na stan.Suprug mi je darovao stan 2004.Kako sam sada promjenila adresu prebivališta a na ugovoru stoji adresa adresa stana gdje sam sve donedavno stanovala jer sada mi je osobna iskaznica na drugoj adresi.Pa vas molim da mi odgovorite da li će biti kakvih problema za uknjižbu i u poreznoj.

Hvala Nana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od 2004. do danas nisi upisala vlasništvo stana????

normalno da možebiti problema . trebalo je u poreznu,u roku od 30, prijaviti nastanak porezne obveze. poreza nema ali postojimogućnost da stignekazna zbog neizvršavanja zakonske obveze.

predpostavljam da će i gruntovnica pravit problem. bilo je izmjena zakoni. tražit će novu tabularnu ispravu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gruntovnica zbog same činjenice da je ugovor sklapan 2004. godine ne bi trebala praviti problem. Niti vidim potrebu za novom tabularnom ispravom. Naravno, pod uvjetom da u prijedlogu navedete OIB-ove svih stranaka i istom priložite policijsko uvjerenje o prebivalištu. Zbog jedne pomalo dubiozne odredbe u novom ZZK, postoji mogućnost da vam zk odjel naplati 5x veću sudsku pristojbu od uobičajene.

 

Za poreznu nisam siguran, načelno je propisana kazna od 2000-100000Kn za nepodnošenje prijave poreza na promet nekretnina, ali nikako ne mogu iščitati da li se ta odredba odnosi samo na situacije kad je nastala porezna obveza ili kod svakog prometa nekretninama.

 

Tako da mi se, sve u svemu, također čini dobar prethodni savjet da sklopite novi ugovor, ako je to moguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija