Jump to content

Alkoholizam


dubaš

Preporučene objave

dobio sam od policije dopis, piše sljedeće: Temeljem članka 231.stavak 6. zakon o sigurnosti na cestama N.N., br. 67/08 poziv da obavim izvanredni zdrastveni pregled, naravno da nisam obavio zdrastveni pregled ! Kriv sam, imao sam koncentraciju alkohola 1,53 ! Zanima me kada nastupa zastara za ovo ! Nisam se žalio na pravomoćnu presudu koja je počela teći 30.08.2011.g. Molim ako netko zna da odgovori ! HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobio sam od policije dopis, piše sljedeće: Temeljem članka 231.stavak 6. zakon o sigurnosti na cestama N.N., br. 67/08 poziv da obavim izvanredni zdrastveni pregled, naravno da nisam obavio zdrastveni pregled ! Kriv sam, imao sam koncentraciju alkohola 1,53 ! Zanima me kada nastupa zastara za ovo ! Nisam se žalio na pravomoćnu presudu koja je počela teći 30.08.2011.g. Molim ako netko zna da odgovori ! HVALA
Ako mislite na zastaru izvršenja prekršajno-pravne sankcije, ona nastupa protekom tri godine računajući od pravomoćnosti presude/naloga, u vašem slučaju - 30.08.2014.

A ako mislite na zastaru dostavljanja zdravstvenog pregleda policiji ta obveza prestaje protekom trogodišnjeg rehabilitacijskog roka računajući od dana zastarjevanja prekršajne sankcije, u vašem slučaju - 31.08.2017.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira na kaznu zbog nedostavljanja liječničkog uvjerenja, protekom rehabilitacijskog roka od počinjenog prekršaja osoba se smatra nekažnjavanom, te nakon 3 godine od plaćene, izdržane ili zastarjele kazne osobi valja vratiti vozačku dozvolu makar se radilo o najbolesnijem alkoholičaru ili narkomanu.

 

Rupa u zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Javio se šefe.

 

Postupak je slijedeći.Nakon što osoba u roku od 15 dana ne donese liječniki poziva se u PP da ta izjavu zašto nije donio i kada će i ide kazna od 1000 kn.Ako opet nakon nn proteka vremena u upravnon postupku oduzima se vozačka dozvola dok se liječnički ne pribavi mjesec.dva,godina.dvije,7-8-10 godina.

 

Tko ne vjeruje može kontaktirat odjel za vozače i vozačke dozvole.Sve to piše u dosjeu vozača i vidljivo je ekipi koja radi u prometu (a ionako i sami traže kompletnu provjeru za vozača od vozačke,kazni,opomena,bodova...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija