Jump to content

kredit nakon smrti oca


19enrike92

Preporučene objave

Imam jedno pitanje nadam se da mi mozete pomoc?

Ovako otac mi je imao kredit u banci oko 70 000 kn on je prie par mjeseci preminuo mi nismo znali za taj kreti te nam je doso papir od banke da smo duzni tolko i tolko te da donesemo papir o nasljeđivanju,naravno to smo napravili na ostavinskoj raspravi nismo ništa dobili nema nikakve pokretnine ni nekretnine citao sam nesto da banka moze naplatit u visini imove moze mi ko pojasnit hvala?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam jedno pitanje nadam se da mi mozete pomoc?

Ovako otac mi je imao kredit u banci oko 70 000 kn on je prie par mjeseci preminuo mi nismo znali za taj kreti te nam je doso papir od banke da smo duzni tolko i tolko te da donesemo papir o nasljeđivanju,naravno to smo napravili na ostavinskoj raspravi nismo ništa dobili nema nikakve pokretnine ni nekretnine citao sam nesto da banka moze naplatit u visini imove moze mi ko pojasnit hvala?

 

Buduci da niste nista naslijedili od oca,onda niste duzni ni vracati kredit. Sto se tice ovog drugog djela pitanja,to vrijedi u slucajevima kad postoje nasljednici.Naprimjer,da ste vi kojim slucajem naslijedili kucu u vrijednosti recimo 60 000kn a kredit je 70 000kn u tom slucaju vi bi morali vratiti kredit u visini vrijednosti kuce.

Bitno je da vi nista ne potpisujete niti priznajete u banci. banka vam nista po tom pitanju nemoze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je - nasljednici odgovaraju za dugove ostavitelja i naslijeđenom i vlastitom imovinom, ali do visine naslijeđenog dijela. Najbolja solucija ovdje vam je odreći se nasljedstva (ionako ga nema).

 

Ovo je naravno nasljedno-pravni aspekt, ali ukoliko je netko od vas bio jamac ocu za kredit ili pak je upisana hipoteka na nekoj od vaših nekretnina, tada ćete morati podmiriti dug, jer to onda više nije pitanje nasljednog prava, već obveznog odnosno stvarnog prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija