Jump to content

Trošak odvjetničkog ureda (društva)


Tony55

Preporučene objave

Poštovani, početkom ove godine vratio sam Amex kartice i dogovorio obročno plaćanje ostatka duga. Sve je bilo u redu do prošlog mjeseca kad nisam platio dogovorenu ratu, ali sam ih zvao i zamolio da pričekaju te da će rata biti plaćena idući mjesec.

Nažalost, odjel naplate predao je sve pravnoj službi, a ova odvjetničkom uredu koji mi je naložio plaćanje zaostalih dugova u cijelosti plus njihovi troškovi ( prijedlog za ovrhu) koji nisu mali.

Izmirio sam dug u potpunosti za obje kartice, ali sada ostaje i trošak za Odvjetnički ured, javnobilježnički trošak, poštarina, potvrda ovršnosti:

Trošak:

- Sastavljanje prijedloga Tbr. 7.1 1.000,00 kn PDV 25% - 1250 kn

- Javnobilježnički trošak 400,00kn PDV 25% - 500 kn

- Poštarina 30,00kn PDV 25% - 37,50kn

- Potvrda ovršnosti 30,00kn PDV 25% - 37,50kn

Ukupno: 1825.00kn

 

Napomena vezana za trošak: Predvidivi trošak ovršnog postupka priznat rješenjem o ovrsi, specificiran kao trošak potvrde ovršnosti uvećan za PDV, ovršenik će biti dužan nadoknaditi ovrhovoditelju isključivo ukoliko isti nastane, što znači da, ukoliko ovršenik prema rješenju o ovrsio dmah plati dugovanje, ne mora platiti trošak potvrde ovršnosti uvećan za PDV. (Dakle zadnja stavka, to mi je jasno...)

 

Imam još dva dana za izjavljivanje prigovora pa me interesira treba li zaista platiti sve ove troškove u iznosu koji se navode?

Molim Vaš savjet i odgovor, hvala i lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija