Jump to content

Krivi policijski očevid


siralex

Preporučene objave

Molio bih nekog znalca da mi objasni šta mi je činit.Supruga je 14.11. 2013.god.vozeći na posao(radi od 08 sati)doživila prometnu nesreću 200 metara od firme u kojoj radi.Ušla je sa osobnim automobilom na rotor i kretala se lijevom trakom.Desnom trakom se kretao vindijin kamion koji nije imao namjeru izaci na prvom izlazu nego na drugom.Moja supruga je trebala izaci na prvom ali između ulaska na rotor,nje i kamiona i prvog izlaska frajer sa kamionom je prešao u lijevu traku rotora i sa svojim prednjim lijevim krajem je lupio u moju suprugu u zadnji desni kraj i zadnja desna vrata di je skroz ulubljeno a staklo se rasprsilo u trenu.Kamion nema tragove kočenja u desnoj traci a od mog auta se vidi trag guma cca 3,5 m od trena kad je lupio sa kamionom do mjesta dije odgurao.Frajer je odma rekao da se nagode i da ne zove policiju na što moja žena nije pristala,pa je onda frajer i šefa nazvao pa je i on nagovarao da ne zovu policiju da će oni namirit štetu na šta je moja žena ipak zvala policiju.Kako je mjesto posla bilo blizu za min-dva joj je došao kolega i kolegica sa posla dok jos nisu auto sklonili i tada je vozač kamiona rekao da je on kriv.Tada je ta kolegica došla po mene doma da me odvede do mjesta udesa i kad sam došao hitna je već odvela moju ženu a auto i kamion su već bili sklonjeni iza semafora na parkiralište.Slikao sam kamion i auto i kamionu nisam nikakvu štetu vidio osim sta je maglenka visila na zici i malo je farbe falilo na željeznom rubu kamiona a nama komplet zadnja desna vrata ulubljena ,razbijeno staklo i ulubljena zadnja strana di se toci gorivo.Da više ne duljim napravili smo sve radnje oko osiguranja i žena ide na preglede itd i čekali smo policijski zapisnik.Danas smo otisli po policijski očevid imali smo šta i vidit.Napisali su da su samo tragovi kočenja kamiona i to u desnoj traci,napisali su samo da je šteta na kamionu i to neka plastika koja je rasuta po desnoj strani kružnog itd itd šta nema veze sa istinom.Kad smo se danas vraćali iz policije svratili smo opet do mjesta udesa i i dalje se vidi u krajnjoem lijevom dijelu lijeve trake veliki trag guma od auta a u desnoj ni milimetar traga kočenja od kamiona.Supruga kaže da nije uopće kočio nego se samo zaletio u nju i odgurao nekik 4-5m.Čuo sam se i sa ono dvoje kolega šta su se našli na mjestu nesreće i oni su isto ovo potvrdili i rekli da ako treba da će svjedočit to sve kako je i bilo.E sad pošto nemam iskustva sa tim a poludio sam na naš"mito i korupciju"molio bih nekog da mi pomegne šta mi je činit kako bi istjerao istinu na vidjelo.Svaka preporuka je dobro došla jer stvarno neznam šta bih dalje radio.Hvala unaprijed na bilo kakvom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slika samog mjesta događaja sa vozilima naravno ne postoji?Što piše u zapisniku tko će bit prijavljen za nezgosu?Postoji mogućnost da samo na sudu podignete prekršajni nalog protiv vozača i slikama pokušate dokazat navedeno.Na zapisnik možete izjavit žalbu MUP-u da oni pročešljaju stvar.Oni svjedoci nisu vidjeli sam događaj nezgode tako da nisu relevantni ali..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slika samog mjesta događaja sa vozilima naravno ne postoji?Što piše u zapisniku tko će bit prijavljen za nezgosu?Postoji mogućnost da samo na sudu podignete prekršajni nalog protiv vozača i slikama pokušate dokazat navedeno.Na zapisnik možete izjavit žalbu MUP-u da oni pročešljaju stvar.Oni svjedoci nisu vidjeli sam događaj nezgode tako da nisu relevantni ali..

 

 

Sliku naravno nismo dobili nego samo kroz par rečenica se spominje kamion i njegova šteta i tragovi kočenja koji ne postoje.Moja supruga će bit prijavljena za nezgodu(u stvarnosti nema šanse da je kriva).Dali će na sudu prihvatiti moje slike koje cu damas slikati jer se jako dobro vide samo tragovi guma osobnog automobila?Dali se može žaliti MUP-u jer na policijskom očevidu nigdje ne piše pravo na žalbu?Očevidci su bili odmah tamo dok se vozila nisu makla i prije policije i hitne.Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislio sam na sliku napravljenu odmah nakon nezgode prije micanja vozila.

Ne znam da li će sudac uvažit.

Ne piše pravo žalbe ali postoji na način da su pogrešno utvrđene činjenice.Navesti svjedoke i kod žalbe MUP-u na postupak policije http://www.mup.hr/main.aspx?id=104 i kasnije u prigovoru sudu kad dođe poziv za sud (ako ide optužni prijedlog) ili po dobivanju prekršajnog naloga policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija