Jump to content

Ugovor za posao na neodređeno radno vrijeme.


as1234

Preporučene objave

Poz!

Molio bih za savjet u svezi ugovora o radu.

Radio sam kao pripravnik(interni u jednoj tvornici) godinu dana, onda sam prebačen na niže radno mjesto(dva mjeseca), da bih nakon toga dobio ugovor šefa službe. Šef službe sam godinu dana i uskoro mi istiće ugovor(cijelu godinu sam gulio i svoj posao i posao drugih da se dokažem i da svima ugodim).

Međutim saznao sam da će mi produžiti ugovor ali opet na godinu dana i ostajem šef službe.

Mene zanima sa tim novim ugovorom imat ću neprekidnog staža 3 godine i 2 mjeseca( na tri radna mjesta i tri različita ugovora-bodovi sa istim poslodavcem).

Dali imam pravo na ugovor na neodređeno nakon 3 godine neprekidnog radnog staža u tvornici?

 

Hvala najljepša!! Živjeli!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor o radu na određeno vrijeme

 

Članak 10. (NN 73/13)

 

(1) Ugovor o radu može se iznimno sklopiti na određeno vrijeme koje je određeno rokom, izvršenjem određenog posla ili nastupanjem određenog događaja.

 

(2) Ako je ugovor o radu iz stavka 1. ovoga članka sklopljen u trajanju dužem od tri godine, poslodavac s istim radnikom ne može sklopiti sljedeći uzastopni ugovor o radu na određeno vrijeme.

 

(3) Ako je ugovor o radu iz stavka 1. ovoga članka sklopljen u trajanju kraćem od tri godine, ukupno trajanje sklopljenih ugovora o radu iz stavaka 1. i 4. ovoga članka ne može biti neprekinuto duže od tri godine, osim ako je to potrebno zbog zamjene privremeno nenazočnog radnika ili je zbog nekih drugih objektivnih razloga dopušteno zakonom ili kolektivnim ugovorom.

 

(4) Poslodavac s istim radnikom smije sklopiti svaki sljedeći uzastopni ugovor o radu na određeno vrijeme samo ako za to postoji objektivan razlog koji u tom ugovoru ili u pisanoj potvrdi iz članka 12. stavka 3. ovoga Zakona mora biti naveden.

 

(5) Svaka izmjena, odnosno dopuna ugovora o radu iz stavka 1. ovoga članka koja bi utjecala na produljenje ugovorenog trajanja toga ugovora smatra se svakim sljedećim uzastopnim ugovorom o radu na određeno vrijeme.

 

(6) Prekid kraći od dva mjeseca ne smatra se prekidom razdoblja od tri godine iz stavka 3. ovoga članka.

 

(7) Ako je ugovor o radu na određeno vrijeme sklopljen protivno odredbama ovoga Zakona ili ako radnik nastavi raditi kod poslodavca i nakon isteka vremena za koje je ugovor sklopljen, smatra se da je sklopljen na neodređeno vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor o radu na određeno vrijeme

 

Članak 10. (NN 73/13)

 

(1) Ugovor o radu može se iznimno sklopiti na određeno vrijeme koje je određeno rokom, izvršenjem određenog posla ili nastupanjem određenog događaja.

 

(2) Ako je ugovor o radu iz stavka 1. ovoga članka sklopljen u trajanju dužem od tri godine, poslodavac s istim radnikom ne može sklopiti sljedeći uzastopni ugovor o radu na određeno vrijeme.

 

(3) Ako je ugovor o radu iz stavka 1. ovoga članka sklopljen u trajanju kraćem od tri godine, ukupno trajanje sklopljenih ugovora o radu iz stavaka 1. i 4. ovoga članka ne može biti neprekinuto duže od tri godine, osim ako je to potrebno zbog zamjene privremeno nenazočnog radnika ili je zbog nekih drugih objektivnih razloga dopušteno zakonom ili kolektivnim ugovorom.

 

(4) Poslodavac s istim radnikom smije sklopiti svaki sljedeći uzastopni ugovor o radu na određeno vrijeme samo ako za to postoji objektivan razlog koji u tom ugovoru ili u pisanoj potvrdi iz članka 12. stavka 3. ovoga Zakona mora biti naveden.

 

(5) Svaka izmjena, odnosno dopuna ugovora o radu iz stavka 1. ovoga članka koja bi utjecala na produljenje ugovorenog trajanja toga ugovora smatra se svakim sljedećim uzastopnim ugovorom o radu na određeno vrijeme.

 

(6) Prekid kraći od dva mjeseca ne smatra se prekidom razdoblja od tri godine iz stavka 3. ovoga članka.

 

(7) Ako je ugovor o radu na određeno vrijeme sklopljen protivno odredbama ovoga Zakona ili ako radnik nastavi raditi kod poslodavca i nakon isteka vremena za koje je ugovor sklopljen, smatra se da je sklopljen na neodređeno vrijeme.

 

 

Hvala od srca!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedna bitna napomena - ovaj čl. 10. Zakona o radu odnosi se na sklapanje ugovora o radu u neprekidnom trajanju dužem od 3 godine za ISTO radno mjesto.

 

Prema postu #1 ispada da ovdje to nije slučaj - prvo pripravnik, pa 2 mjeseca niže radno mjesto i tek tada dolazimo do "šefa službe" za koji će sada biti produžen ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedna bitna napomena - ovaj čl. 10. Zakona o radu odnosi se na sklapanje ugovora o radu u neprekidnom trajanju dužem od 3 godine za ISTO radno mjesto.

 

Prema postu #1 ispada da ovdje to nije slučaj - prvo pripravnik, pa 2 mjeseca niže radno mjesto i tek tada dolazimo do "šefa službe" za koji će sada biti produžen ugovor.

 

Zakonom o radu iz 2009 mijenjanja je odredba ZORa iz 2004 kojom poslodavac nije smio sklopiti ugovore na određeno na istim poslovima dulje od 3 godine. Od 2009 je bitan samo isti poslodavac. Ispravite me ako griješim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

E toga se i ja bojim...

Da bude još i bolje radio sam 4x3mjeseca u tvornici, al preko agencije.

Kad sam napokon dobio mjesto sa fakultetom i odradio svoj posao sa pohvalama od drugih rukovoditelja i direktora opet ugovor na godinu.

A bio sam kao na pokusnom roku.. Sretan sam zbog ugovora al opet razočaran.. Pozz i sve najbolje svima.

P.S Hvala na odgovorima..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija