Jump to content

Prevara hypo leasing


nevean

Preporučene objave

Dobar dan

 

. Moj suprug je 2000 godine potpisao jamstvo za auto kod prodavača u jednoj auto kući koja više ne postoji.U to vrijeme ,ugovori i jamstva su se sklapali bez ovjere kod bilježnika, na jednom komadiću papira bez oznake banke. To je bio poznati hypo leasing.Glavni krivac je zadnju ratu platio u 8. mjesecu 2002 godine a nama je ovrha s kamatama došla u 10.mjesecu 2007 godine . Uzeli smo odvijetnika i svi su nas uvjeravali da je to zastara, nevažeći ugovor itd. Glavni krivac je osuđen 2006godine da mora platiti 14000 eura sudske troškove ali kamate su mu bile avista erste banke. Moj suprug je dobio 2007 godine ovrhu na 15000 eura plus kamate od 15 posto iako nije bio niti jednom obaviješten da glavni krivac ne plaća. Uglavnom nakon 6 godina parnice prvostupanjski sud donio je odluku da moramo platit 15100 eura , kamate 10 godina i sve sudske troškove , ukupno 43000 eura. Toliko o pravdi u našoj državi. Mi smo se uspijeli nagodit s bankom da platimo 20000 eura . Na županijski sud nećemo ići jer nas je strah troškova i ishoda postupka.Glavni krivac iako osuđen 2006 godine , pobjegao je u Crnu goru, ali kako sam doznala slobodno dolazi u Hrvatsku, jer nije kazneno prijavljen, u Hrvatskoj nema imovine , ništa mu ne mogu uzeti., Toliko o pravdi.Kako sam navela ima registriranu firmu u Podgorici. Mi ćemo ga tužit zbog prevare , dobiti parnicu ali do novca vjerojatno nikad. Mene zanima da li postoji bilo kakav način tj neznam kakva je suradnja hrvatske i crne gore po tom pitanju.Čula sam da ga moramo prvo prijavit policiji zbog prevare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija