Jump to content

Zabilježba ???


ANMA123

Preporučene objave

Molim pomoć .

Imam česticu zemlje za koju imam pravomoćnu presudu da je moje vlasništvo i prije par dana je dat nalog za uknjižbu istog.

Za istu česticu zemlje već godinama se vodi postupak kod Ureda za državnu upravu - Služba za prostorno uređenje, zaštitu okoliša, graditeljstvo i imovinsko-pravne poslove za povrat prema Zakonu o imovini oduzetoj za vrijeme jugoslavenske vladavine...

Zemlja je oduzeta, ali isto nije nigdje zabilježeno ni na koji način, niti u katastru niti u gruntovnici.

Ja u povratu imam velike šanse da mi se zemlja i u naravi stvarno vrati.

Radi se o kampu , a hotel koji je dosada koristio taj kamp (IZNAJMLJIVAO OD AUDI-JA) je država prodala privatnom vlasniku i bojim se da će novi vlasnik hotela sada na neki način uzurpirati moje zemljište.

Želim u gruntovnicu unijeti zabilježbu da se o istoj zemlji vodi upravni postupak. Ne znam točno je li se to može unijeti kao zabilježba i kako se to radi, i koji dokumenti su potrebni.

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

?

imaš pravomoćnu presudu a istovremeno se vodi postupak za povrat imovine.

ako se pravomoćna presuda odnosi na istu imavinu iz presude povuci zahtjev.

 

sa pravomoćnom presudom (od suda tražiti ovjeru žigom pravomoćnosti) u gruntovnicu i podnijeti zahtjev za upis vlasništva temeljem pravomoćne presude suda (za kč. navedene o presudi)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija