Jump to content

Imovinski odnosi


0989761476

Preporučene objave

Po mom mišljenju - ako možete dokazati da ste baš vi platili račune građenja, onda je zapravo kuća dar sinu, i kao takva biti će izuzeta iz bračne stečevine, odnosno predstavljat će tzv. vlastitu imovinu sina. Imate li dokaze tome, sami najbolje znate.

 

Doduše, problem je u prvoj rečenici - "gradio kuću za odmor zajedno sa svojim sinom", iz čega proizlazi sasvim realna mogućnost (zavisi kojim novcem je sin to financirao s vama) da je barem dio kuće bračna stečevina. A vaš "dar" se može tumačiti i kao dar bračnom paru. Uglavnom, ako se ne uspijete nekako dogovoriti, moglo bi biti problema. Osim u prvoj varijanti koju sam spomenuo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kakva prava imam ako sam gradio kuću za odmor sa svojim sinom i ako kuća se vodi na njegovo ime, a on se rastao sa suprugom a ona mi to pravo neprizna.Što mi je činiti?Stime da mi sin prizna pravo.

 

dali su je u pitanju samo osobni rad ili je bilo i kupovine građevinskog materijala i plaćanje tuđeg rada u izgradnji ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija