Jump to content

Bez ponude i dogovora o cijeni usluge, izdan račun, po kojem je pokrenuta ovrha


Energyman

Preporučene objave

Poštovani,

 

 

ljubazno vas molim savjet obzirom da moje poduzeće tražilo 2010. pravne savjete od odvjetnice iz Zagreba, međutim obzirom da se nismo uspjeli usaglasiti oko traženog, odustali smo od poslovne suradnje.

 

 

Međutim, gđa. odvjetnica je bez obzira što nisam nikad stavio pečat i potpis na niti jednu njenu ponudu, naknadno izdala račun, te putem javno bilježničkog ureda iz Zagreba potražuje sa uključenim troškovima postupka 3.251,79 kuna za svoje usluge koje nikada nisu bile odrađene.

 

Nadalje u preslici istovjetnoj izvorniku ovršnog Rješenja nigdje nije navedeno da sam potraživao usluge od spomenute odvjetnice.

 

 

Također kontaktirao sam javni bilježnički ured vezano uz problem i htio sam uložiti žalbu, no rečeno mi je da sam trebao pratiti oglasne ploče, te da sada na to nemam pravo iako imam presliku istovjetnu izvorniku iz FINE, gdje jasno piše da u roku 8 dana od primitka opravka rješenja imam pravo na žalbu.

 

 

Danas je 10. siječnja 2013. dok sam rješenje podigao u FINI 8. siječnja 2013.

 

 

Ljubazno vas molim besplatnu pravnu pomoć, obzirom da sam uz sve probleme i nezaposlen.

 

 

Unaprijed hvala,

 

Eman

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pismeno (preporučeno i sa povratnicom, što čuvaš sa kopijom pismena) od javnog bilježnika traži dostavu rješenja o ovrsi.

telefonom ili razgovorima u četiri oka nečeš ništa rješiti.

traži uvid u spis (pismeno) i povratnice.

iz povratnica se vidi dali je pokušana dostava.

na rad javnog bilježnika piši žalbu predsjedniku Županijskog suda.

Ovršni zakon

Pravna sredstva ovršenika

Članak 210.

(1) Nakon što primi obavijest o tome da je protiv njega zatražena izravna naplata tražbine na temelju ovršne odluke i nagodbe domaćeg suda ili upravnog tijela, odnosno obračuna poslodavca, prema odredbi članka 209. stavka 4. ovog Zakona ili nakon što na drugi način sazna za to da je zatražena takva naplata protiv njega, ovršenik može predložiti sudu da donese rješenje kojim će naložiti Agenciji da odgodi izdavanje naloga bankama za prijenos zaplijenjenih sredstava odnosno rješenje kojim će pljenidba i prijenos proglasiti nedopuštenim.

 

ovdje nemožešdobiti besplatnu pravnu pomoć. možeš dobiti savjet na osnovu tvog pisanja.

besplatnu pravnu pomoć potraži u nadležnom Uredu državne uprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija