Jump to content

Zastara za prekršajnu presudu i mjeru suspenzije vozačke dozvole!


navi4923

Preporučene objave

Poštovanje i pozdrav svima!

 

Dana 20.3.2011. dobio sam pravomoćnu presudu (na koju se nisam žalio) zbog toga što sam vozio automobil bez stjecanja prava, odnosno, bez položenog vozačkog ispita.

Dobio sam kaznu u visini 2000kn i mjeru zabrane izdavanja vozačke dozvole na 6 mjeseci nakon polaganja vozačkog ispita.

Autoškolu sam upisao prije nepunih mjesec dana, a ovim tempom, vozački ispit mogao bi položiti u roku 2-3 mjeseca.

Zanima me, pošto će 20.3.2014. biti pune tri godine od pravomoćne presude, da li ta presuda podliježe zastari i da li postoji mogućnost da prilikom izrade vozačke dozvole te suspenzije uopće ne bude u evidenciji, pošto bi dozvolu išao izraditi iza 20.3.? Ako ipak budem u evidenciji, mogu li uložiti nekakvu žalbu, pa da mi se vozačka izda? Koja je procedura, kome moram predati takvu žalbu i koliko cijeli postupak traje?

Hvala unaprijed na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prilikom izricanja presude, brzopleto sam potpisao da se odričem prava na žalbu.

Tako da je presuda taj tren postala pravomoćna.

 

Zapravo ste napravili pravu stvar.

 

Da ste se žalili samo bi zakomplicirali sebi život za još godinu-dvije.

 

Ako je pravomoćnost stvarno nastupila dana 20.03.2011. tada se od 21.03.2014. godine možete praviti ludi i poricati da ste napravili to zbog čega ste i kažnjeni, a radi proteka rehabilitacijskog roka od 3 godine baš nitko vam to ne smije nabijati na nos.

 

Jedino na što trebate paziti je rok od 6 mjeseci od datuma ishodovanog liječničkog uvjerenja do datuma podnošenja zahtjeva za svoju vozačku dozvolu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapravo ste napravili pravu stvar.

 

Da ste se žalili samo bi zakomplicirali sebi život za još godinu-dvije.

 

Ako je pravomoćnost stvarno nastupila dana 20.03.2011. tada se od 21.03.2014. godine možete praviti ludi i poricati da ste napravili to zbog čega ste i kažnjeni, a radi proteka rehabilitacijskog roka od 3 godine baš nitko vam to ne smije nabijati na nos.

 

Jedino na što trebate paziti je rok od 6 mjeseci od datuma ishodovanog liječničkog uvjerenja do datuma podnošenja zahtjeva za svoju vozačku dozvolu.

 

 

Hvala puno. Zanima me još, da li ima ikakvog utjecaja na to što sam platio novčani dio kazne ili to nema utjecaja na zastaru i rehabilitaciju? Napominjem pritom da sam posljednju ratu kazne platio prošle godine, nakon upozorenja o kazni zatvora ukoliko ne platim kaznu do kraja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rehabilitacija nastupa nakon proteka roka od 3 godine od plaćene kazne.

 

Pošto ste isprobavali do koje granice možete izigrati pravni sustav, te tri godine se računaju od datuma kada ste platili kaznu, te se na rehabilitacijski rok ne možete osloniti.

 

Trebate na sudu provjeriti točan datum pravomoćnosti presude i nakon proteka roka od 3 godine i 1 dan dajte zahtjev za izdavanje vozačke dozvole.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rehabilitacija nastupa nakon proteka roka od 3 godine od plaćene kazne.

 

Pošto ste isprobavali do koje granice možete izigrati pravni sustav, te tri godine se računaju od datuma kada ste platili kaznu, te se na rehabilitacijski rok ne možete osloniti.

 

Trebate na sudu provjeriti točan datum pravomoćnosti presude i nakon proteka roka od 3 godine i 1 dan dajte zahtjev za izdavanje vozačke dozvole.

 

 

Upravo sam telefonski provjerio, doista je datum pravomoćnosti 20.3.

Sad jedino da u policiji ne zašteka nešto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija