Jump to content

Prekršajni nalog fizičkoj osobi za usluživanje alkoholnih pića


crunch112

Preporučene objave

Pozdrav!

 

dobio sam obvezni prekršajni nalog s kaznom od 3000kn zapovredu članka 12.st.1. Zakona o ugostiteljskoj djelatnosti.

Nalog se odnosi na prekršaj počinjen 22.12.2013. za kojega sam jutros čuo prvi puta.

Naime te večeri uletjela nam je racija u disco club i pročešljala blagajnu i goste te se sve činilo uredu, nikakvih pritužbi nije bilo. Zanima me koje su mogućnosti s obzirom da:

 

1. Mi nitko nije rekao kada sam navodno uhvaćen u počinjenju prekršaja.

2.Sam bio prijavljen kao pomoćni konobar (neznam koji je opis posla pomoćnog konobara ali, mogu li se pozvati na to da možda nisam smio posluživati piće?

3. Više nemam posao

4. U disco clubu nije moguća procjena godišta niti legitimacija zbog količine posla.

Molim savijete pošto od danas teče rok od 8 dana za žalbu.

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Troškove ćeš u svakom slučaju dobit cca 150 kn a ako ne radiš može i bez njih.Možeš tražit i smanjenje i/ili ukidanje ali moraš pri tome priznat prekršaj,nisi siguran da si ga baš ti poslužio ali ne bježiš da jesi,nisi ga legitimirao pa ne znaš koliko ima godina,pomoćni konobar pa ti nisu sve objasnili,izjaviš kajanje i čekaš milost suca.Ili napišeš da ga sigurno nisi ti poslužio i tražiš odbacivanje predmeta a onda će bit drži-nedaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci:

1. Ulazem prigovor i molim da se odrzi redovni postupak te da me saslusa sudac.

2. Kada dođem do suca najbolje da trazim opomenu s obzirom da sam bio prijavljen kao pomoćni konobar, nisam prije kažnjavan, ne radim i uzdrzavaju me roditelji, a uz to sam radio u disco clubu gdje nisam u mogućnosti legitimirati svakoga te nisam upoznat s prekršajem jer sam o počinjenom prekršaju obaviješten putem obveznog prekršajnog naloga, a ne na licu mjesta. Također, tada, nije bilo nikakve primjedbe niti od policijskih službenika niti od gospodarskog inspektora na moj rad?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle,

predam ja prigovor i reko idem traziti uvid u spis i dokaze protiv mene sukladno pravu koje imam na obveznom prekrsajnom nalogu pod tockom 3. objasnjenja, kad ono policajac na porti kaže "sve će ti to sudac objasniti kad dođeš" i krene mi davati besplatne pravne savijete...

što li učiniti kako bih se znao pripremiti jer mislim da nemaju nikakvih dokaza nego su me piknuli iz mase i ako prođe-prođe :)

 

mogu li pismeno traziti da mi dostave kopiju predmeta ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija