Jump to content

Zapisnik o krađi


silvya_plath

Preporučene objave

punoljetna sestra mi je ukrala artikl u trgovačkom centru u vrijednosti 20 kn.

zatim su je odveli u prostoriju gdje je zaštitar bio vrlo korektan i napravio Zapisnik o krađi.

U tom zapisniku su svi njeni osobni podaci, gdje radi, itd.

Policija nije zvana.

 

Međutim, kasnije je došao 'the bossanac', šef securityja koji je moju sestru doslovno optužio da inače krade, nije se predstavio, bacao joj je stvari iz torbe dok je ona plakala (u šoku).

 

zanima me kakve su pravne posljedice ovakvog postupanja (za nju)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...zanima me kakve su pravne posljedice ovakvog postupanja (za nju)?

 

Posljedice su plač i pretrpljena neugodnost. Naravno, ukoliko će opet tamo u shopping, gledat će je "povećalom". Drugih posljedica nema, niti će ih biti.

 

A ovog "bossa" i njegovu predstavu neka ne uzima toliko k srcu, sve je to "show" u cilju zastrašivanja i odvraćanja seke od ponavljanja nečeg sličnog, tako da to treba i tako gledati. Koliko god to paradoksalno zvuči - zapravo joj je radio uslugu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posljedice su plač i pretrpljena neugodnost. Naravno, ukoliko će opet tamo u shopping, gledat će je "povećalom". Drugih posljedica nema, niti će ih biti.

 

A ovog "bossa" i njegovu predstavu neka ne uzima toliko k srcu, sve je to "show" u cilju zastrašivanja i odvraćanja seke od ponavljanja nečeg sličnog, tako da to treba i tako gledati. Koliko god to paradoksalno zvuči - zapravo joj je radio uslugu.

 

hvala najljepša na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molila bih još odgovore odvjetnika na par pitanja, a sestra izvan sebe, jer je tek dobila posao.

 

naime; sestru je zaštitar u tzv. 'sobici za ispitivanje' slikao an face i iz profila; kao u američkim filmovima.

je li to ISPRAVNO ZAŠTITARSKO POSTUPANJE?

ili samo predstava i zastrašivanje?

koliko ja znam, a imam godina, i zastraživanje i prijetnje su kazneno djelo.

nakon što je učinjen 'Zapisnik o krađi', i bossanac sekuritatea pobacao iz torbe već načete (čiste) uloške moje sestre i tražio za njih račun; ispratio ju je riječima 'GUBI SE, MRŠ VAN'.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu su im ovlasti http://www.zakon.hr/z/291/Zakon-o-privatnoj-zaštiti

kako kaže G-man radi se o zastrašivanju.Na postupak se možete žalit zaštitarskoj firmi.A ukoliko smatrate da je bilo prijetnji opisanih u čl.139 možete prošetat do policije i prijavit a oni će objasit daljnji postupak.http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sylvia, ja bih savjetovao vašoj sestri da to zaboravi. Nemojte zaboraviti da na njeno "inaćenje", oni mogu replicirati jednakom mjerom - privatnom tužbom inicirati kazneni postupak.

 

Razumijem da vam je sestru to sve pogodilo, ali budite sigurni da ovaj "boss" nije jedini "pacijent" (ili da citiram Zdravka Mamića - "mučko đu.re") s kojim će vam se sestra susresti u životu. Neka ga pošalje u "tri pisaće mašine" i ostavi u prošlosti. Radi takvih primjeraka ljudske vrste doista nema smisla trošiti živce, vrijeme i osjećaje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sylvia, ja bih savjetovao vašoj sestri da to zaboravi. Nemojte zaboraviti da na njeno "inaćenje", oni mogu replicirati jednakom mjerom - privatnom tužbom inicirati kazneni postupak.

 

Razumijem da vam je sestru to sve pogodilo, ali budite sigurni da ovaj "boss" nije jedini "pacijent" (ili da citiram Zdravka Mamića - "mučko đu.re") s kojim će vam se sestra susresti u životu. Neka ga pošalje u "tri pisaće mašine" i ostavi u prošlosti. Radi takvih primjeraka ljudske vrste doista nema smisla trošiti živce, vrijeme i osjećaje.

 

 

ma naravno, nadat ćemo se sve zaboraviti. jako joj je žao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija