Jump to content

kazne vozača sa policijom


mtmagdat

Preporučene objave

molim vas savjet,

prije 3 mjeseca, zaustavio me policajac i imala sam tehnički kvar, desno svjetlo mi je pregorilo na autu, što me je zaista zatekao, jer je bilo još jesensko vrijeme i prvi mračak je počeo padati inače preko dana nisam skužila da ne valja.

osim toga bila sam vezana pojasom, ali sam gornji dio koji ide preko lijevog ramena premjestila pod pazuh kako bih imala bolji nadzor nad troje djece koje sam vozila.

Policajac je to tretirao kad da nisam vezana, dobila sam čestitku od 1200 kn, sa 100 kn troškova sastavljanja globe.

pisala sam žalbu, i tek nakon tri mjeseca dobivam odgovor sa pozivom na sud.

mislim da smatram makar smanjenje kazne jer nisam kažnjavana, a svjetlo koje košta nekih 70 kn, kazna je 700 kn.

molim vas savjet, na što imam pravo na što ne.

na sud idem u četvrtak, pa molim odgovor čim prije.

 

unaprijed zahvalna,

 

M.T.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš pravo sucu objasnit da je žarulja pregorjela u toku vožnje što nisi znala kao i objasnit sve vezano za pojas (iako su djeca u sjedalici ili vezana pojasem pa nema potrebe za nadzorom jer se time utječe na sigurnost vožnje) i zatražit smanjenje kazne ili ukor.Kajanje zbog prekršaja,dosadašnja neosuđivanost utječu na visinu kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

evo ovako, šaljem vam odgovor, ali ustvari još uvijek neznam na čemu sam, jer sam prije odprilike skoro 2 tjedana dana išla na prekršajni sud, gdje se je sud ustvari samo posrednik između policije i ovakvih slučajeva kao što sam ja.

Odvjetnica im je sastavila zapisnik onakvog sadržaja po kojemu bih ja najbolje prošla, znači da ja prihvaćam krivnju i odgovornost zbog pojasa, i zatečenosti zbog žarulje, no kako imam primanja na porodiljnom dopustu samo 1600 kn, i nisam kažnjavana unazad 3 godine, moli najblažu moguću cifru kazne.

Još nisam odgovor s policije, pa još uvijek nije ništa riješeno. Kad bude javim se. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija